Druga nogometna liga, 16. kolo, 25.02.2023, 12:00 h, Gradski stadion Belišće
Suci: Ivan Vučković, Hrvoje Ćatipović, Josip Bošnjak; 4.sudac: Matteo Bednjanec
Nikola Marić 71'
Jadran Luka Ploče

Jesenski prvak SuperSport Druge NL pobjedom u Belišću otvorio drugi dio sezone

Petar Jenjić • subota, 25.02.2023.

Nogometaši Jadrana LP ni nakon 16 kola ne znaju za poraz u SuperSport Drugoj NL. Danas su na gostovanju u Belišću kod istoimenog domaćina stigli do nove pobjede...

Dino Vuksan
46'
2
Borna Matasović
68'
18
D'Andre Jerome Bishop
68'
20
Andrej Kovačić
84'

Ante Glavina
46'
16
Mälek Amdouni
76'
19
Stipe Nikolac
86'
18
Patrik Bošnjak
86'
6
Ivan Abramović
90'+3'
Mišo Krstičević

Jadran Luka Ploče kao jesenski je prvak SuperSport Druge NL stigao na gostovanje kod Belišća koje se dobro pojačalo u zimskom prijelaznom roku i opasno prijetilo.

Današnji susret 16. kola otišao je na stranu gostiju koji su slavili s 2:0 te tako i dalje ostali neporaženi. Sada imaju 11 pobjeda i pet neriješenih rezultata.

Loše vrijeme i kiša dodatno su otežali momčadima koje nisu uspijevale uspostaviti dobar ritam igre. Tako iz cijelog prvog poluvremena ne možemo izdvojiti previše toga.

U 31. minuti Deni Stojanac pucao je iskosa unutar kaznenog prostora, ali pogodio je vanjski dio mreže. Na drugoj je strani pet minuta kasnije dobro pucao Leonardo Petrović, no vratar Belišća odbija njegov udarac.

Sama završnica prvog poluvremena donijela je i pokušaj Mirka Marića koji je samostalno napravio najveći dio posla. Njegov udarac s osam metara u zadnji trenutak odbili su domaći stoperi.

I gosti su poveli u 49. minuti. Pucao je iz daljine Nikola Čepo, a obranio Frane Barbić. Lopta se odbila do Ivana Čepe koji iz blizine, uz mali odbijanac, poentira za 0:1.

U 65. minuti požurio je malo Dino Vuksan ispred obrane Jadrana. Zabio je gol, ali označeno je zaleđe. Pet minuta kasnije gostujuća momčad stigla je do drugog gola. Nikola Perić uzeo je loptu Sanghunu i uposlio Nikolu Marića. Conjar je zaspao kod namještanja ofsajd zamke, a napadač gostiju to iskoristio.

Tražili su domaći prekršaj nad Korejcem kod oduzimanja lopte. Crveni karton zaradio je netko od pomoćnika na klupi Belišća.

Belišće je u završnici sve karte bacilo u napad, a gosti su mogli i do trećeg gola. Pucao je Mälek Amdouni, no pogodio je gredu.