Prva nogometna liga, 19. kolo, 25.02.2023, 14:00 h, ŠC Rudeš, Zagreb
Suci: Mateo Erceg, Luka Pajić, Edvin Zobec
2:0(1:0) Solin
Solin

Solinjani nisu ozbiljnije zaprijetili Rudešu, domaćin očekivano slavio

Branimir Korać • subota, 25.02.2023.

Rudeš nije dopustio iznenađenje u 19. kolu SuperSport Prve NL. Ugostio je oslabljeni Solin i slavio s 2:0 bez prevelikog utroška energije...

Aleksa Latković
59'
20
Roko Brajković
59'
7
Joao Vitor Santos Araujo
70'
30
Brian Safo Oddei
75'
5
Dominik Pavlek
75'
Antonio Kaćunko
46'
1
Ivan Kargotić
59'
22
Karlo Vodanović
59'
6
Tvrtko Buljan
72'
16
Nino Majdov
72'
Toni Golem

Vodeća momčad SuperSport Prve NL stigla je bez većih problema do pobjede protiv Solina. Rudeš je slavio s 2:0, bio je bolji protivnik, ali s obzirom na izostanke i sve probleme s kojima se Toni Golem suočavao, Solin je još imao dobrih intervala.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+)

Od početka domaćin je krenuo snažno i već u prvih deset minuta mogao je do pogotka. Prvi pokušaj već u drugoj minuti nije rezultirao pogotkom, izvana je pucao Krizmanić, ali lopta ide pokraj vratnice.

U desetoj minuti dobar ubačaj s desne strane, na drugoj vratnici je Rešetar, ali on iz dobre pozicije puca loše.

Pogodak je stigao u 20. minuti. Krasno dodavanje Pasaričeka kroz sredinu obrane, do lopte dolazi Gudelj koji izlazi pred vratara i zabija za vodstvo.

Igra Rudeša izgledala je tečnije, ali domaćin nije dolazio do novih prilika u prvih 45 minuta dok je s druge strane Solin prijetio uglavnom udarcima izvana.

Na početku drugog dijela Solin je zaprijetio preko svog ponajboljeg igrača danas Stephena Chinedua, no lopta je zapela u bloku.

Zato u 57. minuti domaćin dolazi do drugog pogotka. Liklin je ni kriv ni dužan došao do pogotka, Ante Topić mu je dodao loptu u 16 metara, a veznjak Rudeša pogodio je praznu mrežu.

Topić je tu zaradio ozljedu, ostao je na travnjaku i nakon toga napustio igru te ga je zamijenio Kargotić koji je branio u prvom kolu nastavka u porazu od BSK-a.

Do kraja susreta vrlo malo prilika, valja istaknuti tek dva pokušaja Roka Brajkovića koji nisu rezultirali pogotkom.

Rudeš je upisao 2:0 pobjedu, mora se reći zasluženo te je nastavio put povratka u najviši rang.