Marseille 0:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Katastrofa za Tudora, Mbappe i Messi potpuno nadigrali Marseille

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2023.

U derbiju kola francuske Ligue 1 do gostujuće je pobjede stigao PSG koji je na krilima Kyliana Mbappea i Lionela Messija slavio kod Marseillea...

Trebala je ovo biti jedna iznimno zanimljiva utakmica, no PSG je to odlučio sasjeći u korjenu. Na gostovanje u Marseille stigao je s pet bodova prednosti na osam. Na kraju je slavio s 3:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Prije tri tjedna momčad Igora Tudora porazila je Parižane i izbacila ih iz Kupa. Tada su gosti igrali bez Kyliana Mbappea koji je večeras bio najbolji pojedinac na susretu i apsolutno je dominirao terenom.

Veliki problem za PSG pojavio se u 16. minuti kada se, prema prvim procjenama, ponovno teško ozlijedio Presnel Kimpembe i bio prisiljen napustiti teren Velodromea.

Devet minuta kasnije gostujuća je momčad stigla do vodstva. Lionel Messi uposlio je u prostor Mbappea koji utrčava u kazneni prostor i matira protivničkog vratara. Do tog je trenutka domaćin stajao nešto bolje na terenu.

Već u 29. minuti novi gol Parižana. Ovoga puta uloge su se zamijenile jer je Mbappe ubacio s lijeve strane oštro u peterac za Messija koji iz blizine nije imao težak posao.

Mogla je prednost biti i veća, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. S 2:0 otišlo se na poluvrijeme i s tim je Marseille mogao biti zadovoljniji.

I onda je početkom nastavka gostujuća ekipa riješila pitanje pobjednika. Svoj 200. pogodak na klub postigao je nezaustavljivi Kylian Mbappe, ponovno na proigravanje Messija.

Do kraja se stanje na semaforu više nije promijenilo.