Šarić skroman u porazu Thundera, sjajni Jokić srušio Clipperse

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.02.2023.

Odigrane su još dvije utakmice u NBA ligi. Oklahoma City Thunder izgubila je od Sacramento Kingsa, a Los Angeles Clippersi od Denver Nuggetsa...

Treću uzastopnu pobjedu upisali su Sacramento Kingsi koji su slavili u gostima kod Oklahoma City Thundera sa 124:115, iako im je to bila treća utakmica u četiri dana, a prekjučer su igrali i dva produžetka.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

Do pobjede ih je predvodio De'Aaron Fox s 33 poena i osam asistencija, Keegan Murray dodao je 20 koševa i šest skokova.

Isaiah Joe bio je najbolji kod Thundera s 24 poena, Dario Šarić odigrao je osam minuta te ubacio dva poena (0/1 iz igre, slobodna bacanja 2/2) te skupio jedan skok.

Tek nakon produžetka Denver Nuggetsi slavili su na domaćem terenu protiv Los Angeles Clippersa. Imali su sve u svojim rukama i u završnici regularnog dijela. Paul George tada je izjednačio na 120:120, a domaćin promašio otvorenu tricu. Ipak, u dodatnih pet minuta potpuno su nadigrali protivnika i slavili sa 134:124.

Veliku utakmicu odigrao je Nikola Jokić koji je ostvario triple-double od 40 poena, 17 skokova i deset asistencija, Michael Porter Jr. dodao dodao je 29 koševa.

Clipperse, koji su igrali bez Ivice Zupca, predvodio je Kawhi Leonard s 33 koša i šest skokova.