Šok na Velodromu, drugoligaš izbacio Tudorov Marseille iz Kupa!

Petar Jenjić • srijeda, 01.03.2023.

Nogometaši Marseillea šokantno su ispali iz četvrtfinala Kupa nakon što ih je nakon penala porazio drugoligaš Annecy...

U razmaku od samo nekoliko dana, sezona Igora Tudora i Marseillea počela je poprimati katastrofalne posljedice. Sve se činilo dobro do prije tri dana.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Prvo ih je PSG potpuno nadigrao u prvenstvu i otišao na osam bodova prednosti, a večeras ih je na domaćem terenu iz Kupa izbacila trenutno desetoplasirana momčad Ligue 2, Annecy.

Francuski drugoligaš slavio je nakon dugačkog raspucavanja i osam serija penala te tako stigao do najvećeg uspjeha u povijesti kluba.

Marseille je imao vodstvo nakon prvog poluvremena, ali gosti s dva brza gola dolaze do preokreta. Domaćin je promašio i penal, ali se izvukao u zadnjim sekundama regularnog dijela. Ipak, nakon osam serija penala gosti su stigli do pobjede.

Sve se činilo dobro nakon prvog poluvremena koje je domaćin zaključio s vodstvom. Igrala se 29. minuta kada je Jonathan Clauss proigrao Jordana Veretouta, a ovaj poentirao za 1:0.

Međutim, šok za domaćina uslijedio je u drugom poluvremenu jer je Annecy od 53. do 59. minute zabio dva pogotka. Prvo je pogodio Moise Sahi Dion, a zatim i Kevin Mouanga.

Priliku za izjednačenje domaćin je imao u 84. minuti iz penala, ali Alexis Sanchez nije bio precizan. I onda kada se činilo da će se dogoditi iznenađenje Francois Regis Mughe zabio je za izjednačenje u 96. minuti. U igru je ušao četiri minute ranije.

Dramatično je bilo u raspucavanju u kojem smo vidjeli osam serija, s obzirom na to da je kod obje ekipe po jedan igrač promašio - Ahmed Kashi i Nuno Tavares. Ključni promašaj imao je Leonardo Balerdi, a domaćin tako upisao poraz.