Petra Marčinko i dalje bez izgubljenog seta na putu do četvrtfinala u Arcadiji

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.03.2023.

Petra Marčinko izborila je prolaz u četvrtfinale ITF turnira u Arcadiji. U osmini finala svladala je Hannu Chang u dva seta...

I u drugom meču na turniru u Arcadiji Petra Marčinko bila je uvjerljiva, ekspresna i sigurna. Niti Hanna Chang nije uspjela stvoriti veće probleme za Petru koja je tako nastavila s dobrim igrama.

Igraj na mečeve turnira u Arcadiji na SuperSport.hr (18+)

Marčinko je za pobjedu potrošila 80 minuta, prvi put se susrela s Chang i nakon početnog upoznavanja s protivnicom, preuzela kontrolu i odjurila do pobjede.

Samo u toj ranoj fazi meča Marčinko nije imala rezultat pod kontrolom, tražila se na servisu, u prva tri servis gema konstantno je bila pod pritiskom i na kraju je pokleknula te je Chang povela s 4:2.

To je bilo sve od Amerikanke. Do kraja seta Marčinko veže četiri gema i uzima set sa 6:4, a nakon što je izgubila servis u petom gemu, do kraja meča protivnici nije prepustila nijednu break loptu.

Marčinko je tako slavila sa 6:4, 6:3 i čeka protivnicu u četvrtfinalu, bit će to Amerikanka Megan McCray.