Cibona u drugom poluvremenu slomila otpor Furnira

Petar Jenjić • petak, 03.03.2023.

Do 17. prvenstvene pobjede stigli su košarkaši Cibone koji su na domaćem terenu bili bolji od Furnira sa 94:73...

Susret 21. kola domaćeg košrkaškog prvenstva otišao je na stranu Cibone koja je na domaćem terenu bila bolja od Furnira u gradskom derbiju.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

Vukovi su na koncu slavili sa i tako stigli na omjer od 17 pobjeda i četiri poraza. Gosti su se držali kroz prvo poluvrijeme, ali u nastavku su ipak posustali.

Nije se Cibona nikako uspijevala odvojiti kroz prvo poluvrijeme. U sedmoj minuti imala je najvećih sedam koševa viška (15:8), ali nakon toga gosti su se uspijevali vraćati u egal.

Slično se nastavilo i u drugoj četvrtini, a u nekoliko navrata Furnir je prelazio u vodstvo. Poluvrijeme je završeno neriješenim rezultatom (46:46).

Prvo značajnije odvajanje vidjeli smo u 27. minuti kada je Marko Baković zabio za 63:54. Uskoro je Cibona otišla i na dvoznamenkastu razliku.

Do kraja susreta domaća momčad nije imala prevelikih problema te je stigla do nove prvenstvene pobjede. Na kraju je i ta prednost bila vrlo visoka.

Najbolji je kod Cibone bio Lovro Mazalin s 22 poena, šest skokova i šest asistencija, dok je Ivan Perasović dodao 14 koševa.

Najbolji je kod Furnira bio Matej Bošnjak s 20 koševa i šest skokova.