Cibalia nakon štrajka do pobjede u Dugopolju, Orijent zabio sa svoje polovice

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2023.

Odigrana su još tri susreta 20. kola SuperSport Prve NL, po jednu pobjedu upisali su gosti i domaćini dok je jedan susret okončan remijem. Tri boda osvojili su Cibalia u gostima kod Solina te Orijent protiv fenjeraša Hrvatskog dragovoljca...

Nakon ispadanja iz SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, BSK je ugostio Dugopolje u 20. kolu SuperSport Prve NL i upisao remi 1:1. Dva vezana poraza od Cibalije i Šibenika pojačala su imperativ osvajanja bodova protiv Dugopolja. U konačnici domaćin se morao zadovoljiti remijem.

Igraj na Vukovar - Rudeš na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dugopolje je prvo došlo do pogotka i to iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon pola sata igre, a strijelac je bio Ivan Rodić. Odmah na početku drugog dijela Dario Pudić poravnava, no bolje od toga nije išlo za domaćina.

Cibalia je odradila veliki posao u Dugopolju gdje je svladala Solin s 1:0. Više od pola tjedna Vinkovčani su proveli u štrajku, ali bez obzira na to odradili su jako dobar posao u Dugopolju i upisali pobjedu.

Solin ima za čim žaliti, Kušeta je pogodio gredu u drugom poluvremenu i kada se činilo da će dvoboj završiti podjelom bodova, Luka Branšteter s ruba kaznenog prostora pogađa za 1:0 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski dragovoljac ostaje zabetoniran za dno ljestvice i dalje tražeći pobjedu u drugom dijelu sezone. Novi poraz je stigao na gostovanju kod Orijenta koji je slavio s 2:0 potpuno zasluženo.

Već u četvrtoj minuti vratar Debijađi je srušio u 16 metara Ibišija, dosuđen je kazneni udarac, a u pogodak ga je pretvorio Tadejević.

Do kraja prvog dijela Dragovoljac je ostao i bez ozlijeđenog Ivana Žutića, a nakon sat vremena igre neobičnim pogotkom Orijent je potvrdio pobjedu. Dominik Mulac izveo je slobodni udarac sa svoje polovice i prevario istrčalog Debijađija te pogodio za 2:0.

U konačnici zaslužena pobjeda Orijenta i nove brige za goste koji imaju sve manje vremena za izvlačenje iz ove jako teške situacije.