Nastavljaju se Jadranove gostujuće muke, Bjelovar slavio bez većih problema

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2023.

Odigrana su još četiri susreta 17. kola SuperSport Druge NL, a pobjede su upisali Bjelovar, Marsonia i Zrinski. Marsonia je slavila iako je igrala najvećim dijelom susreta s igračem manje, Bjelovar je bez većih problema svladao Porečane koji ne igraju dobro u gostima, a Zrinski je u Zagrebu bio bolji od Trnja...

Bjelovar je na svom novom igralištu stigao do pobjede protiv porečkog Jadrana s 3:1. Gosti i dalje imaju problema s nastupima u gostima gdje su osvojili samo tri boda pa tako i nisu imali velika očekivanja na gostovanju kod trećeplasirane momčadi lige.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na prvi pogodak čekalo se do posljednjih trenutaka prvog dijela kada je Mendiković stigao na ubačenu loptu i skrenuo je u svoju mrežu. U 60. minuti novi pogodak za domaćina, Motika podiže na 2:0 da bi u 75. minuti Macan nakon ubačaja u 16 metara glavom smanjio zaostatak. Gosti se nisu uspjeli potpuno vratiti u utakmicu i Bjelovar je novim golom u završnici susreta preko Karla Marića došao do konačnih 3:1.

Grobničan je odnio bod s neugodnog gostovanja u Hrvacama gdje je remizirao 2:2. Poveli su gosti pa je domaćin došao do preokreta, ali 15-ak minuta prije kraja Grobničan ipak dolazi do konačnih 2:2.

Grobničan je imao prednost na odmoru golom Antonija Galešića koji je pogodio udarcem izvana, no u nastavku susreta Marin Vujčić i Marin Bakić donose prednost Hrvacama. U 77. minuti neopreznost domaće obrane kaznio je iskusni Dražen Pilčić, pobjegao je čuvarima i zabio za bod Grobničana.

Marsonia je upisala pobjedu protiv Belišća 2:1 iako su gosti igrali dobro, vodili do zadnjih deset minuta, imali igrača više i prilike za povećanje prednosti. No nisu ih realizirali i za to su kasnije kažnjeni.

Marsonia je od 13. minute igrala bez isključenog Josipa Balentovića, a u završnici prvog dijela ušla je i u rezultatski minus. Silvio Anočić pogodio je za 0:1. Belišće nije iskoristilo brojčanu nadmoć i u 82. minuti stigla je kazna preko Domagoja Marušića, pojačanja pristiglog iz Hrvatskog dragovoljca. Potpuni preokret uslijedio je u 88. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za domaćina kojeg u pogodak pretvara Selmir Mahmutović.

Zrinski je u gostima potpuno nadigrao Trnje i stigao do sva tri boda. Odličan je bio domaći vratar Cestarić koji je spriječio još teži poraz svoje momčadi što najbolje govori kakav je bio susret na igralištu Trnja.

U 12. minuti Jurjevčani su poveli golom Patricka Pejića na asistenciju Salapića da bi u 20. minuti gosti došli do drugog pogotka iz kombinacije nakon auta koju je okončao Ivan Lozić. Danijel Pranjić na odmoru je ostavio čak četvoricu igrača u svlačionici, ali gosti svejedno dolaze do novog pogotka i povećanja prednosti golom Šilića. Sve što je domaćin napravio do kraja bilo je smanjenje na 1:3 autogolom Tadića kojeg je lopta pogodila nakon udarca Kessea.