Barcelona tijesno svladala Valenciju, Šišmiši ostali u zoni ispadanja

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 05.03.2023.

Iznenađenje na Camp Nouu nije se dogodilo, Barcelona je upisala očekivanu pobjedu protiv Valencije, zadržala veliku zalihu ispred Real Madrida, a Valenciju ostavila i dalje u zoni ispadanja...

U susretu 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Valenciju s 1:0 i sada ima 10 bodova više od Real Madrida, no "Kraljeski klub" ima i susret manje.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogodak odluke je zabio Raphinha u 15. minuti utakmice. Barca je mogla i do drugog gola u 55. minuti, no Ferran Torres nije realizirao kazneni udarac. Pogodio je lijevu stativu.

Četiri minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Araujo.

U prvom nedjeljnom susretu Real Valladolid je pobijedio Espanyol s 2:1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Bila je to prva pobjeda Valladolida u zadnja četiti kola, dok je Espanyol prekinuo niz od dvije pobjede.

Domaćin je poveo u 25. minuti golom Ivana Sancheza, da bi u 62. minuti Alvaro Aguado zabio za 2:0. U 87. minuti je Martin Braithwaite smanjio rezultat.

Valladolid je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja i sada se nalazi na 14. mjestu sa 27 bodova, koliko ima i Espanyol na 12. mjestu.

Na vrhu je Barcelona sa 62 bodova, 10 više od Real Madrida. Valencia je u zoni ispadanja na 19. poziciji.