Premier liga, 26. kolo, 06.03.2023, 21:00 h
Brentford 3:2 Fulham
Fulham

Brentford se vratio pobjedama i nastavio niz neporaženosti

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.03.2023.

Nogometaši Brentforda stigli su do pobjede protiv Fulhama od 3:2, ukupno devete sezone kojom se današnjem protivniku približio na bod zaostatka...

Znao je Brentford što ga večeras čeka i da mora doći do pobjede ako želi zaprijetiti prema pozicijama koje vode u europska natjecanja. S druge strane našao se konkurent Fulham koji je uoči utakmice imao četiri boda prednosti.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon večerašnjeg dvoboja na Brentford Community stadionu ta se razlika smanjila, s obzirom na to da je domaćin slavio s 3:2. Posljednji prvenstveni poraz upisao je još dalekog 23. listopada prošle godine, a u zadnja dva kola remizirao.

Domaćin je odmah krenuo dobro i počeo napadati. U 6. minuti stigao je do vodstva kada je unutar kaznenog prostora pucao Ethan Pinnock, a lopta se odbila od jednog igrača Fulhama, prevarila vratara i ušla u gol.

Gosti su izjednačili u 39. minuti. Andreas Pereira dobro je pucao iz slobodnog udarca i pogodio gredu, a odbijena lopta stigla je točno do Manora Solomona koji se iz blizine samo naklonio i skrenuo je u mrežu.

Brentford se u vodstvo vratio nakon osam minuta igre u nastavku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Ivan Toney. Bio je to njegov deseti izvedeni penal u Premiershipu i deseti pogodak. Samo Yaya Toure ima bolji omjer pucanih kaznenih udaraca (11/11).

Pobjedu domaće momčadi je u 84. minuti osigurao Mathias Jensen, a u asistente se upisao Kevin Schade. U zadnjim sekundama susreta Fulham je samo ublažio poraz preko Carlosa Viniciusa.