Vrijednosnice Osijek bez pobjede, Slovenci okrenuli u drugom poluvremenu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.03.2023.

U utakmici 11. kola Druge ABA lige do pobjede nisu uspjele doći Vrijednosnice Osijek, a bolji je bio slovenski Šenčur...

Posljednja utakmica dana u Drugoj ABA ligi odigrana je između Vrijednosnica Osijek i Šenčura, a na kraju je do pobjede stigla slovenska momčad.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šenčur je tako treći puta izašao kao pobjednik ove sezone, a protiv Brokera slavio je rezultatom 84:77. Hrvatska momčad tako ostaje na samo jednoj pobjedi.

Osječani su bolje igrali u prvom poluvremenu i zaključili ga s dva poena viška (44:42). Treću četvrtinu Šenčur je dobio sa 25:16, uoči zadnjih deset minuta imao sedam poena viška te ih do kraja uspješno sačuvao.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Gaber Ožegović s 14 koševa i osam skokova. Armin Hrstić dodao je četiri poena (2/3 za dva, 0/3 za tricu), četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte za nešto manje od 19 minuta u igri.

Christian Bradford odigrao je cijelu utakmicu za Brokere, ubacio 29 poena te dodao osam asistencija.