Hrvatska reprezentacija u futsalu neporažena u Mađarskoj, Perić pogodio za bod

Branimir Korać • utorak, 07.03.2023.

Hrvatska futsalska reprezentacija upisala je remi protiv Mađarske u posljednjem nastupu u skupini drugog kruga natjecanja u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo...

Izabranici Marinka Mavrovića neporaženi završavaju drugi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. U zadnjem nastupu u skupini gostovali su u Debrecenu kod Mađarske i upisali 1:1 remi.

Mađarima je ovo bio važan dvoboj jer su trebali pobjedu kako bi prošli dalje među četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije u skupinama, ali nisu uspjeli slaviti i tako su ostali bez izravnog prolaza u sljedeću rundu već će morati u play-off.

Bio je to zanimljiv i ravnopravan dvoboj u kojem je Hrvatska imala čak 14 udaraca na gol više, ali vratar Marcell Alasztics branio je odlično do dvije minute prije kraja.

Dotad je radio čuda na golu, obranio puno toga, ali dvije minute prije kraja Luka Perić postiže pogodak iz mrtvog kuta mađarskom vrataru kroz noge.

Mađari su poveli deset minuta prije kraja preko Patrika Pala, Hrvatska je četiri minute prije kraja zaigrala s igračem-vratarem i to joj se isplatilo i došla je do poravnanja.

Hrvatska tako nastup u skupini završava na vrhu i bez ijednog poraza.