Lea Bošković pružila dobar otpor, ali ipak izgubila od prve nositeljice

Petar Jenjić • četvrtak, 09.03.2023.

Lea Bošković nije uspjela izboriti četvrtfinale Challengera u Trnavi nakon što je u tri seta poražena od Viktorije Tomove...

Veliki izazov bio je pred Leom Bošković, trenutno 257. na WTA ljestvici, koja je u osmini finala Challengera u Trnavi igrala protiv Viktorije Tomove.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bugarska tenisačica, kao 91. na svijetu, postavljena je za prvu nositeljicu turniru te u konačnici to opravdala. Doduše, puno teže nego je možda očekivala.

Bošković je pružila jako dobar otpor, ali je u konačnici poražena sa 7:6, 4:6, 6:3 nakon dva sata i 20 minuta igre. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

Nakon izjednačenog prvog seta koji je Tomova dobila sa 7:5 u tie-breaku, u preostala dva bilo je drugačije. Jedan break bio je dovoljan Bošković za poravnanje u setovima, a zatim i njenoj protivnici u trećem setu da u konačnici dođe do pobjede.