Vodeni sportovi

Francuzi nisu bili visoka prepreka, Hrvatska odradila odličan posao

Branimir Korać • četvrtak, 09.03.2023.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je očekivanu pobjedu protiv Francuske. Bilo je lakše nego na startu protiv SAD-a, Hrvatska je ovdje odradila bolji posao u obrani....

HRVATSKA - FRANCUSKA 12:7 (3:3, 4:1, 3:1)

Hrvatska: Marko Bijač, Rino Burić 3, Loren Fatović 1, Ivan Krapić, Dario Rakovac, Luka Bukić 2, Matias Biljaka 1, Marko Žuvela 1, Jerko Marinić Kragić 1, Josip Vrlić 2, Andrija Bašić, Konstantin Harkov 1(1), Toni Popadić

Francuska: Anthony Rossi, Denis Guerin, Ugo Crousillat 1, Alexandre Bouet 1, Enzo Khasz 1, Thomas Vernoux 1, Duje Živković, Emil Bjorch, Mehdi Marzouki 1, Charles Cannone 1, Pierre-Frederic Vanpeperstraete 1, Andrea De Nardi, Hugo Fontani

Peterci: Hrvatska -, Francuska -

Tijek meča: 1:0 Bukić, 2:0 Harkov (5m), 2:1 Vanpeperstraete, 2:2 Crousillat, 3:2 Bukić, 3:3 Vernoux, 4:3 Burić, 5:3 Fatović, 5:4 Khasz, 6:4 Biljaka, 7:4 Žuvela, 7:5 Bouet, 8:5 Burić, 9:5 Vrlić, 10:5 Marinić Kragić, 10:6 Cannone, 11:6 Burić, 11:7 Marzouki, 12:7 Vrlić

Igraj na utakmice Svjetskog kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je stigla i do druge pobjede na Svjetskom kupu. Nakon pobjede protiv SAD-a u prvom kolu, uslijedila je pobjeda i protiv Francuske. Francuzi su u odnosu na jučerašnji dvoboj protiv Mađarske bili jači za svog najboljeg igrača Thomasa Vernouxa, međutim nije im pomoglo.

Prva četvrtina bila je izjednačen, Hrvatska se tu nije uspjela odvojiti, ali ostatak susreta protekao je u njenom znaku. Jako dobro su se Francuzi držali u prvih osam minuta i nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 3:3.

Međutim nakon toga stvari se mijenjaju, Hrvatska počinje stvarati razliku i u završnici prvog poluvremena po prvi put u susretu dolazi na četiri gola prednosti kada je povela sa 7:4.

Bila je to lijepa zaliha za nastavak susreta gdje je Hrvatska povećala zalihu. Burić, Vrlić i Marinić Kragić s tri vezana gola odveli su Hrvatsku na 10:5.

U zadnjih osam minuta sve je bilo jasno što se tiče pobjednika, Hrvatska je mirno privela utakmicu kraju i otišla do pobjede.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Burić s tri gola te s po dva Luka Bukić i Josip Vrlić.