Manchester United proradio protiv Betisa, očekivana pobjeda Juventusa, Rakitić asistirao

Branimir Korać • četvrtak, 09.03.2023.

Odigrani su i preostali susreti osmine finala Europske lige, a u četiri kasnija dvoboja domaćini su s tri pobjede bili uspješniji...

Juventus je upisao 1:0 pobjedu protiv Freiburga u utakmici u kojoj je trebao i uvjerljivije slaviti. Freiburg je bio potpuno bezopasan, u Torino je došao s vrlo malo ambicija prema naprijed i Juventus je to kaznio.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak za domaćina postigao je Angel Di Maria u 53. minuti i tu prednost zadržao je do kraja susreta. Loša vijest za Maxa Allegrija je ozljeda Alexa Sandra koji je napustio igru u 23. minuti. Inače, Sandro je i u prošlom kolu talijanskog prvenstva ranije završio s nastupom zbog ozljede.

I Feyenoord je zaslužio više nego što je dobio iz susreta protiv Šahtara. Kao Juventus protiv Freiburga, tako je i Feyenoord bio dominantan i stvorio niz prilika, ali završilo je 1:1.

Povela je Jovićevićeva momčad golom Jaroslava Rakickog, ali Feyenoord se vratio u 88. minuti golom Ezeqiela Bullaudea. U domaćem sastavu Neven Đurasek igrao je od 62. minute.

Sevilla na gostovanje u Istanbul odnosi dva gola prednosti. Ivan Rakitić upisao je asistenciju u pobjedi 2:0, a Sevilla je odradila ozbiljnu i dobru utakmicu unatoč lošoj formi.

Joan Jordan i Erik Lamela bili su strijelci za domaćina, a Rakitić je kod drugog gola lijepo proigrao Lamelu koji rutinski zabija.

Manchester United je nakon povijesne blamaže u Liverpoolu ugostio Real Betis i odigrao potpuno drugačiju utakmicu te slavio s 4:1. Odradio je United jako dobru utakmicu, posebno u drugom poluvremenu.

Na odmoru je bilo 1:1, poveli su domaćini već u šestoj minuti preko Marcusa Rashforda, a izjednačio je Ayoze Perez.

U drugom poluvremenu gosti su razvijeni, a strijelci su bili Antony, Bruno Fernandes i Wout Weghorst.