Iskusni Francuz nakon velike borbe zaustavio Bornu Goju na startu turnira u Indian Wellsu

Mihaela Bradovski • petak, 10.03.2023.

Borna Gojo uspješno je odradio kvalifikacije u Indian Wellsu te je izborio glavni turnir gdje ipak nije preskočio prvu prepreku. Iskusni Richard Gasquet slavio je u tri seta...

Borna Gojo ipak neće igrati u drugom kolu turnira u Indian Wellsu, ali odigrao je ravnopravan meč s iskusnim Richardom Gasquetom, 43. igračem svijeta, te je pao tek u trećem setu.

Igraj na mečeve u Indian Wellsu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gojo je odradio odličan posao u drugom setu gdje se vraćao iz zaostatka i onda osvojio tie-break, u trećem setu je dobro krenuo, ali Gasquet je ipak na kraju slavio.

U prvom setu presudio je jedan krizni gem u kojem je Gojo pružio priliku protivniku, a iskusan igrač poput Gasqueta ju je iskoristio. Kod 1:1 Francuz je došao do break lopte i preuzeo vodstvo koje do kraja seta nije ispustio.

U drugom setu dva puta se Gojo uspio vratiti iz breaka zaostatka, a imao je i dvije break lopte kod vodstva 4:3 koje nije iskoristio. No u 13. igri uspio je odvesti set na svoju stranu i sa 7:5 izboriti treći.

U trećem setu Gojo je dobro krenuo, ali nakon 2:2 Francuz veže četiri gema i odlazi do pobjede i prolaza u drugo kolo.

Gojo je meč završio s 20 as servisa, imao je 48 winnera, a Gasquet 27, te je imao i 26 neprisiljenih pogrešaka, a Francuz šest manje.

Gasquet će u drugom kolu igrati protiv 11. nositelja Jannika Sinnera.