Prva HMNL, 15. kolo, 10.03.2023, 20:00 h
Crnica 3:2 Olmissum

Crnica na Baldekinu slavila protiv Olmissuma, Omišani i drugi put poraženi od Šibenčana

Branimir Korać • petak, 10.03.2023.

U susretu 15. kola SuperSport 1. HMNL Crnica je na Baldekinu ugostila Olmissum i upisala je pobjedu 3:2...

Omišani su i drugi put ove sezone poraženi od Crnice. Nakon što su Šibenčani slavili u gostima kod Olmissuma u prvom dijelu sezone s 2:1, sada su na svom parketu na Baldekinu bili bolji s 3:2.

Igraj na utakmice SuperSport 1. HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ova pobjeda im donosi skok na četvrtu poziciju gdje imaju dva boda manje od trećeplasiranog Olmissuma.

U utakmicu je domaćin ušao odlično i poveo je već u prvoj minuti iz slobodnog udarca koji je izveo Bruno Žilić, ali Olmissum je relativno brzo uzvratio i izjednačio u sedmoj minuti preko Marka Kuraje.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, a od početka drugog dijela domaćin je krenuo po novo vodstvo. Do njega je stigao u 25. minuti preko Jakova Mudronje koji je iz blizine pogodio za vraćanje prednosti Crnice.

U 32. minuti Crnica dolazi do novog pogotka, a strijelac je bio Itambe. Pokušavali su gosti vratiti se u utakmicu, ali prekasno su došli do svog drugog gola.

11 sekundi prije kraja susreta Nikola Pavić je smanjio, ali prilike za poravnanje nije bilo.

Crnica tako uzima tri važna boda u vrlo izjednačenoj ligi u kojoj smo već naučili da svatko svakog može svladati.