Suci: Ivan Vukančić, Marko Balen, Hrvoje Perkov; 4. sudac: Ivan Šantić
Selmir Mahmutović 28'
Marsonia

Opći potop Marsonije na gostovanju kod Sesveta

Petar Jenjić • subota, 11.03.2023.

Do nove prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Sesveta koji pred svojim navijačima nisu imali prevelikih problema protiv Marsonije. Dapače, upisali su i više nego uvjerljivo slavlje...

Mateo Topić
62'
21
Fran Čuljak
62'
24
Jozef Kuqi
62'
3
David Kovačić
75'
9
Toni Barišić
78'
Marin Tolić
32'
17
Lovro Mraković
46'
25
Marko Harači
58'

Marko Salamunović
79'

Domagoj Kosić

U prvoj današnjoj utakmici 18. kola SuperSport Druge NL do pobjede su stigli nogometaši Sesveta koji su s visokih 7:1 bili bolji od Marsonije.

Igraj na SuperSport Drugu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pitanje pobjednika Sesvete su riješile već u prvom poluvremenu, a u nastavku su još podebljale vodstvo i stigle do ogromne pobjede. Tako prate u korak Jadarn LP i barem privremeno dolaze na bod zaostatka.

Početni pritisak Sesveta urodio je plodom. Nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku bio je Ivan Abramović i dobrim udarcem glavom matirao protivničkog vratara.

Novi gol domaćina stigao je u 15. minuti. Ubačaj Modyja Bouena s desne strane, prvi udarac glavom obranio je gostujući vratar, ali nakon odbijanca Josip Ivan Zorica posrema loptu u mrežu.

Odmah u sljedećem napadu Sesvete vode s 3:0. Zorica je ovoga puta bio asistent kada je ubacio s lijeve strane, a loptu u gol skrenuo je Marko Guja. Gosti iz Slavonskog Broga bili su nemoćni.

Gosti su smanjili zaostatak u 28. minuti. Do svog 11. gola sezone stigao je Selmir Mahmutović kojeg je visokom loptom uposlio Toni Bošnjaković. BiH napadač udarcem isprve prevario je vratara Sesveta.

Domaćin se vraća u vodstvo u 40. minuti. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Guja koji je tako zabio svoj treći gol sezone, a ujedno i treći protiv Marsonije.

Odlična šansa Tina Kulenovića početkom nastavka. Sjurio se prema naprijed i pucao s 20-ak metara, no pogodio je stativu. Igra se nakon toga očekivano malo primirila, a onda od 75. do 77. domaćin zabio još dva gola.

Guja je uposlio Zoricu koji izlazi pred vratara Marsonije i matira ga. Asistent za peti zabio je šesti gol svoje momčadi odmah u sljedećem napadu te tako stigao do hat-tricka.

Dvojica igrača s klupe kreirala su sedmi pogodak. Jozef Kuqi ubacio je s desne strane, a u kaznenom prostoru se našao Toni Barišić i skrenuo je u gol.