Prva nogometna liga, 21. kolo, 11.03.2023, 14:00 h, Zagreb, Stadion u Sigetu
Suci: Renato Lacić, Luka Pajić, Bruno Geller
Josip Filipović 37'
1:1(1:0) Dubrava
Ferdinand Chigozie Ikenna Clement 90'+2' (11m)
Dubrava

Hrvatski dragovoljac do prvog gola ove godine, Dubrava ga ostavila bez pobjede u 92. minuti

Branimir Korać • subota, 11.03.2023.

Hrvatski dragovoljac i Dubrava remizirali su 1:1 u prvom subotnjem susretu 21. kola SuperSport Prve NL. Dvoboj nije oduševio, a Dubrava je do pogotka vrijednog boda stigla u 92. minuti...

Ivan Žutić
48'
35
Antonio Perić
57'
24
Bruno Zdunić
74'
15
Kristijan Čabrajić
74'
Gabrijel Čoko
64'
37
Boyan Jia
76'
17
Matej Hoić
85'
27
Mate Pavlović
85'
Damir Milinović

Hrvatski dragovoljac stigao je do prvog boda i prvog pogotka u 2023. godini, a malo je nedostajalo da taj remi bude pobjeda. Naime vodili su Dragovoljci do 92. minute, međutim nisu izdržali i Dubrava je zasluženo došla do poravnanja.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu viđeno je vrlo malo toga. Osim postignutog pogotka prilika praktički nije bilo, tek nekoliko situacija u kojima su se igrači mogli bolje snaći, ali reagirali su u završnici jako loše i nije bilo opasnosti za gol.

Tek jedna prava prilika i ujedno je pretvorena u pogodak. U 37. minuti Branimir Ćavar ubacio je iz kornera, a Josip Filipović, koji je od ovog tjedna igrač Dragovoljca, glavom zabija za vodstvo.

Filipović se u prvom poluvremenu pokazao kao pojačanje, odigrao je jako dobro, bio je strijelac, ali je morao igru napustiti već u vrlo ranoj fazi drugog poluvremena.

Njegovim izlaskom Dragovoljac je dosta pao i Dubrava je u drugom poluvremenu potpuno preuzela kontrolu. Domaćin više nije niti zaprijetio dok je s druge strane Dubrava nanizala dosta prilika.

U 56. minuti Ljubanović je bio u dobroj situaciji, ali glavom u padu nije zabio nakon dobrog ubačaja Agbe, a u 72. minuti poslao je loptu u mrežu, no pogodak nije priznat zbog prekršaja u napadu.

Domaćin se grčevito branio i nije se obranio. U 92. minuti Boyan Jia poslao je loptu s lijeve strane u sredinu gdje je propušta Hoić, ona dolazi do Ikenne, a on zabija za poravnanje.

Do kraja promjene nije bilo, ostalo je 1:1 što je prvi bod za domaćina ove sezone.