Cibona poražena unatoč velikoj Bundovićevoj večeri, Budućnost se provukla u Zagrebu

Branimir Korać • subota, 11.03.2023.

U susretu 21. kola ABA lige Cibona je u Domu Dražena Petrovića ugostila Budućnost i upisala poraz 83:87. Imali su Zagrepčani priliku doći i do pobjede, ali u završnici nisu izdržali...

Nakon pobjede protiv Crvene zvezde, Cibona je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Budućnosti, ali ovaj put nije uspjela slaviti. Podgoričani su se za razliku od Zvezde uspjeli provući i u završnici osigurati pobjedu.

Igraj na utakmice ABA Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka do kraja susreta Cibona je bila potpuno ravnopravna i u igri za pobjedu. Sjajno je igrao Filip Bundović koji je na parketu proveo čak 38 minuta, Josip Sesar nije mu htio razbijati ritam, ali nije Bundović uspio odvesti Cibonu do pobjede.

Ne mora značiti da bi Cibona slavila, ali sigurno bi joj bilo lakše u završnici da je Borna Kapusta bio na parketu, međutim morao je ranije napustiti igru zbog pet osobnih pogrešaka.

Cibona je u poraz otišla u zadnje tri minute utakmice. Tako je tri minute prije kraja vodila 78:72, ali nakon toga dopustila je Podgoričanima da stvore seriju 8:0 i tricom Bell-Haynesa povedu 80:78.

30 sekundi prije kraja Bundović ubacuje jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani Kaba ubacuje uz Bundovićev faul, dodaje i slobodno bacanje te Budućnost 15 sekundi prije kraja odlazi na 83:79. Budućnost je tu pobjegla Ciboni iz dometa i otišla do pobjede.

Bundović je završio susret s 32 poena i šest skokova, a Sven Smajlagić dodao je 16 poena. Kapusta je igru napustio s devet poena i 12 asistencija na kontu.

Kod Budućnosti Cameron Reynolds ubacio je 19 poena uz pet skokova, a Alpha Kaba dodao je 16 poena i 12 skokova.