Mektić i Pavić propustili dvije meč lopte pa izgubili u velikoj drami

Petar Jenjić • ponedjeljak, 13.03.2023.

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Indian Wellsa, bolji su bili Santiago Gonzales i Edouard Roger Vasselin...

Nakon velike borbe koja je trajala dva sata i sedam minuta, Nikola Mektić i Mate Pavić upisali su poraz u osmini finala Indian Wellsa.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bolji su od hrvatske kombinacije, ujedno i četvrtih nositelja, bili Santiago Gonzales i Edouard Roger-Vasselin sa 6:7, 7:6, 11:9.

Nije bilo breakova u prvom setu pa smo gledali 13. igru. U njoj su spasili jednu set loptu protivnika, a iskoristili svoju treću.

U drugom smo vidjeli po jedan break sa svake strane, no u 13. igri meksičko-francuska kombinacija bila je bolja sa 7:5. Produženi tie-break donio je novu dramu, Hrvati su vodili sa 6:3 i 8:6, ali do kraja su dobili samo jedan poen.

Tijekom cijelog meča Gonzales i Roger-Vasselin imali su samo dvije break šanse, a Mektić i Pavić čak 12 prilika. Kod vodstva 6:5 u drugom setu propustili su dvije vezane meč lopte na servis protivnika.

Indian Wells, osmina finala:
Santiago Gonzales/Edouard Roger-Vasselin - Nikola Mektić/Mate Pavić 6:7 (8), 7:6 (5), 11:9