Filipović dva puta matirao Čondrića, Aktobe slavio kod Astane

Petar Jenjić • utorak, 14.03.2023.

U utakmici trećeg kola prvenstva Kazahstana, Aktobe je slavio na gostovanju kod Astane s 4:1, a jedan od junaka susreta bio je Andrija Filipović...

Momčad Aktobea odlično je krenula u novu sezonu kazahstanskog prvenstva, a danas je na gostovanju kod Astane stigla do treće pobjede u isto toliko utakmica.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U konačnici je slavila s 4:1, a dva pogotka za goste zabio je i hrvatski nogometaš Andrija Filipović koji je poentirao u 41. i 50. minuti. Golove za goste još su zabili Maksim Samorodov i Abilajkan Žumabek, dok je jedini strijelac za domaćina bio Abzal Bejsebekov.

Filipović je u Aktobe stigao uoči ove sezone, a ovo su mu bili prvi golovi za novi klub. Prošle sezone za Atyrau je zabio 13 golova u 24 utakmice.

Dodajmo da je na golu Astane bio Josip Čondrić, dok je cijelu utakmicu odradio i Marin Tomasov.

Izdvojimo i to da je posljednjih šest minuta za Ordabasy odigrao Bernardo Matić, a njegova momčad svladala je Žetisu s 2:0.