Hrvatski kup, osmina finala, 14.03.2023, 17:30 h
RK Zagreb 43:18 Osijek
Osijek

PPD Zagreb lakoćom prošao u četvrtfinale Kupa, vratari skupili 27 obrana

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.03.2023.

PPD Zagreb posljednji je dohvatio četvrtfinale Kupa. U susretu osmine finala bio je bolji od Osijeka s uvjerljivih 43:18...

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Hrvatskog rukometnog kupa. Nakon što su ranije prolaz osigurali Sesvete, Nexe, Trogir, Spačva, Bjelovar, Poreč i Gorica, postavu četvrtfinala kompletirao je PPD Zagreb.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S reprezentativcima u postavi ugostio je momčad Osijeka i uvjerljivo slavio s 43:18. Pobjednik je bio izvjestan i prije susreta, 60 minuta dalo tek je dalo odgovor na pitanje konačne razlike.

Domaćin je vrlo brzo sve riješio, već u devetoj minuti poveo je 8:1, bio je rastrčan i raspoložen te je osam minuta prije odlaska na odmor prvi puta stigao do dvoznamenkaste prednosti.

U nastavku susreta PPD Zagreb je tek završavao posao, nije bilo nikakve dvojbe oko pobjednika, a oba trenera mogla su kalkulirati, isprobavati i odmarati.

Završilo je s 25 golova razlike, većom razlikom nego što je Osijek uopće postigao pogodaka što dovoljno govori o samom susretu.

Kod Zagreba je Aljaž Panjtar skupio 14 obrana, a Dino Slavić jednu manje. Timur Dibirov zabio je sedam golova, po šest su dodali Davor Ćavar i Edin Klis, a pet Ivan Čupić. Kod Osječana se pet puta u listu strijelaca upisivao David Čičak.