Vodeni sportovi

Vaterpolisti Juga već u prvom susretu doigravanja zakoračili u polufinale

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.03.2023.

Jug je upisao pobjedu u prvom susretu četvrtfinala doigravanja PH u vaterpolu, u svom je bazenu svladao Medveščak s 23:9...

Vaterpolisti dubrovačkog Juga krenuli su u doigravanje rutinskom pobjedom u prvom susretu protiv Medveščaka. Dubrovčani su u ovu seriju ušli kao veliki favoriti i to su pokazali već u ovoj prvoj utakmici.

Dogovorom klubova oba susreta igraju se u Dubrovniku. Danas je Medveščak bio papirnati domaćin, a već sutra u podne na rasporedu je druga utakmica u kojoj će Jug potvrditi mjesto u polufinalu.

Vjekoslav Kobešćak imao je na raspolaganju i reprezentativce te je u vrlo jakom sastavu odradio ovaj prvi susret.

Sve je bilo poznato vrlo brzo, Jug je već na poluvremenu vodio s visokih 13:5 i u nastavku susreta samo je odrađivao posao te na kraju upisao vrlo uvjerljivu pobjedu.

Završilo je 23:9 za Jugaše koji tako rade ogroman korak prema prolazu u polufinale gdje će sigurno imati dosta teži posao.

U ovom susretu predvodili su ih s pet golova Konstantinos Kakaris te s po tri Ivuša Burđelez i Loren Fatović. Kod Medveščaka su po dva gola postigli Bojan Car i Toni Bušić.