Oslabljeni Pacersi sjajnim drugim dijelom iznenadili Buckse, Šarić skroman u porazu Thundera

Branimir Korać • petak, 17.03.2023.

Noćas je u NBA ligi odigrano pet utakmica, a u akciji je bio Dario Šarić. Nije se istaknuo, odigrao je dosta skromnu utakmicu protiv Toronto Raptorsa...

Indiana Pacersi su sjajnim drugim poluvremenom otišli do pobjede protiv Milwaukee Bucksa u gostima. Pacersi su slavili sa 139:123, u drugom dijelu su bili bolji s čak 84:59 uz tricu 13/19 u tom razdoblju i sve to bez prve zvijezde Tyresea Haliburtona koji je bio prisiljen propustiti dvoboj zbog ozljede gležnja.

Igraj na NBA utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Među osmoricom dvoznamenkastih kod Pacersa istaknuli su se Andrew Nembhard s 24 poena i pet asistencija, Aaron Nesmith s 22 poena i pet skokova, Buddy Hield s 20 poena i šest asistencija te TJ McConnell s 19 poena i 12 asistencija.

Kod Bucksa Giannis Antetokounmpo ubacio je 25 poena uz devet skokova, a Jrue Holiday dodao je 19 poena i 11 asistencija.

Sacramento Kingsi odnijeli su pobjedu s gostovanja kod Brooklyna kojeg su svladali sa 101:96. Dobar nastup Kingsa i nova pobjeda u susretu koji su imali pod kontrolom i bez previše muke odbili pokušaje Netsa za povratkom u utakmicu u završnih 12 minuta.

Sjajan je bio Domantas Sabonis koji je ubacio 24 poena uz 21 skok i pet asistencija dok je De'Aaron Fox dodao 18 poena i šest asistencija. Kod poraženih Mikal Bridges ubacio je 23 poena, a Spencer Dinwiddie 18 uz sedam asistencija.

Toronto Raptorsi ušli su u susret protiv Thundera s puno energije i izborili su se za pobjedu 128:111. Imali su 20 skokova više, došli do 59 skokova što im je najviše ove sezone i općenito su izgledali dobro na obje strane parketa.

Pascal Siakam predvodio ih je s 25 poena, 14 skokova i osam asistencija, Gary Trent dodao je 23 poena i pet skokova, a Jakob Poeltl 16 poena uz 12 skokova.

Kod Thundera Shai Gilgeous-Alexander ubacio je 29 poena, Jalen Williams 15 uz sedam skokova, a Dario Šarić nije briljirao, za 12 minuta ubacio je četiri poena (2/6 za dva, 0/2 za tri) uz dvije asistencije.

Phoenix Sunsi su uspjeli s linije slobodnih bacanja privesti utakmicu kraju i svladati Orlando Magic sa 116:113. Tijesna pobjeda Sunsa, imao je Magic šut za produžetak, ali odigrana je vrlo dobra obrana na Paolu Bancheru.

Sunse su predvodili Devin Booker s 19 poena i pet skokova te Cameron Payne s 18 poena i pet asistencija. Kod poraženih Markelle Fultz je ubacio 25 poena uz devet asistencija, Banchero je dodao 18 poena i osam skokova, a Franz Wagner 16 poena i deset skokova.

NBA:
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 123:139
Brooklyn Nets - Sacramento Kings 96:101
Toronto Raptors - Oklahoma City Thunder 128:111
Phoenix Suns - Orlando Magic 116:113
Detroit Pistons - Denver Nuggets 100:119 (Rodney McGruder 20p, 8sk/Nikola Jokić 30p, 10sk, 9as)