U-17: Hrvatice ostale na korak do pobjede protiv Belgije

hns.family, Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2023.

U posljednjoj utakmici elitnog kvalifikacijskog kola za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-17 reprezentacija remizirala je s Belgijom 2:2...

Izabranice Božidara Miletića u Sinju bile su čak i vrlo blizu pobjede, povele su u 76. minuti pogotkom Mije Gavrić 2:1, ali protivnice su u završnici ipak uspjele izjednačiti rezultat uslijed pogotka u 87. Lole Vanluyten.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prethodno je Belgija povela pogotkom Axelle Van Besauw u 34. minuti, a Hrvatska izjednačila preko Paule Petković u 47. minuti.

"Imali smo tri cilja uoči nastupa u ovoj kvalifikacijskoj fazi, a ispunili smo dva. Postigli smo prve golove i uzeli bod, ali na kraju ostaje žal što nismo pobijedili Belgiju i izborili ostanak u A ligi jer smo bili vrlo blizu. Međutim, moram biti zadovoljan jer je vidljiv napredak u našem ženskom nogometu", rekao je poslije utakmice izbornik Miletić.

HRVATSKA: Sesjak, Sušak (46’ Vlajčević), Lovrić, Vračević, Tomić (46’ Čorak, 64’ Matak), Kolega, Vunić, Petković, Gabrić, Veseli (46’ Maričić), Kolčić (89’ Ciglević).

BELGIJA: Wijmeersch, Tabagari (34’ Dejonckheere), Van Besauw, Snaps, Scohier (46’ Vanluyten), Reynders, Ceulemans (46’ Schelfhout), Martle, Ademi, De Meester, Van Den Brande (46’ Hubaut).

AUTOR: Hrvatski nogometni savez