Sjajni Matej Dodig do prvog seniorskog naslova!

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2023.

Hrvatski tenisač Matej Dodig osvojio je ITF turniru koji se ovog tjedna igrao u Rovinju te tako stigao do prve seniorske titule...

Nakon Luke Mikruta u parovima, do titule u pojedinačnoj konkurenciji stigao je Matej Dodig, i to na svom drugom seniorskom turniru u karijeri.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladi hrvatski tenisač u finalnom meču svladao je šestog nositelja i 479. igrača svijeta, Talijana Federica Arnaboldija, s glatkih 6:0, 6:2.

Meč je trajao svega jedan sat i četiri minute, a hrvatski tenisač dopustio je pet break šansi protivniku te jednom ispustio servis. Međutim, iskoristio je svojih šest od deset prilika.

Dodig je otišao do kraja bez izgubljenog seta i zasluženo osvojio naslov. Nadamo se da će to biti početak dobre karijere.