Hrvatski dragovoljac razbio Jarun u gostima, Solin do prvog gola i boda u 2023.

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2023.

Odigrane su dvije utakmice 22. kola SuperSport Prve NL, a posebno se izdvaja visoka pobjeda Hrvatskog dragovoljca u gostima protiv Jaruna...

Do treće pobjede sezone stigao je Hrvatski dragovoljac koji je slavio u Lučkom gdje je gostovao protiv Jaruna. Domaćin je u drugom dijelu sezone imao dvije pobjede i dva remija, a sada je upisao prvi poraz.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I više nego uvjerljivo jer su ih gosti ispratili rezultatom od 5:1 te se približili pretposljednjem BSK Bijelom Brdu na šest bodova zaostatka. Ni oni najoptimističniji kod Dragovoljca nisu mogli očekivati ovakvu rapsodiju.

Već u četvrtoj minuti gosti su stigli do vodstva. Loptu je na rubu kaznenog prostora primio Seth Amoateng i iz okreta silovitim udarcem neobranjivo zatresao mrežu.

Igralo se jako dobro na obje strane, a i jedna i druga momčad imale su svoje šanse. I onda u 21. minuti gosti podebljavaju vodstvo. Branimir Ćavar se izborio za prostor na rubu kaznenog prostora kraj protivničke obrane i snažnim udarcem matirao Luku Savatovića.

Praktički već u sljedećem napadu Jarun je dobio kazneni udarac. Pao je Raul Florucz, bunili su se gosti, kontakt se teško mogao vidjeti. Isti igrač preuzeo je odgovornost i zatresao mrežu s 11 metara.

Na dva gola prednosti gosti se vraćaju u 31. minuti. Lijepo je povukao Luka Išlić i proigrao Amoatenga koji upošljava Tonija Vinogradaca, a napadač Crnih poentira lakoćom. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Dragovoljac je podebljao vodstvo u 61. minuti kada se najbolje u kaznenom prostoru snašao Ćavar i poslao loptu u gol za svoj drugi pogodak na susretu. Odmah u sljedećem napadu moglo je biti 5:1, no Tomislav Valentić s crte je otklonio opasnost.

U drugom susretu dana nogometaši Solina bili su domaćini Dugopolju u Hrvacama. Zabili su svoj prvi gol u drugom dijelu sezone te stigli do boda, u susretu koji je završio 1:1

Gosti su u vodstvo stigli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je mrežu zatresao Filip Mekić. Ipak, u 74. minuti Solin dolazi do boda pogotkom iz penala Stephena Chinedua.