Sva trojica Hrvata ispala u kvalifikacijama u Zadru, samo Ninčević došao do seta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.03.2023.

Sva tri hrvatska predstavnika u kvalifikacijama Challengera u Zadru upisali su poraze. Frane Ninčević došao je jedini do seta...

Ipak nije bilo iznenađenja, sva tri hrvatska predstavnika u kvalifikacijama Challengera u Zadru upisali su poraz. U turnir su ušli uz pozivnicu organizatora, ali protivnici su ipak bili prejaki.

Igraj na mečeve turnira u Zadru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najjači otpor pružio je Frane Ninčević koji je igrao protiv Aldina Šetkića i uspio je barem izboriti treći set.

U trećem setu je preživio krizu na servisu u drugom gemu, ali kod 5:4 ipak nije izdržao, izgubio je servis i meč.

Poraz je upisao i Patrik Jurina koji nije imao šanse protiv petog nositelja kvalifikacija Giovannija Fonija koji je slavio za 54 minute uz četiri ispuštena gema.

Najteži posao imao je Ivan Šodan kojeg je dočekao drugi nositelj Nikola Milojević i prepustio mu samo dva gema.

Hrvatski tenisači u glavnom ždrijebu saznali su protivnike. Mili Poljičak ide na petog nositelja Flavija Cobollija, Nino Serdarušić igra protiv Talijana Gianluce Magera, Duje Ajduković protiv Titouana Drogueta, a Dino Prižmić igrat će protiv kvalifikanta.