Rennes ima recept za PSG: Majerova momčad i drugi put svladala Parižane

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.03.2023.

U susretu 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je na Parku prinčeva pobijedio PSG s 2:0 nanijevši pariškom sastavu prvi domaći ligaški poraz u posljednjih 36 utakmica...

Posljednji domaći poraz u prvenstvu PSG je doživio u travnju 2021. od Lillea, a potom je nanizao 35 susreta bez poraza. Pritom je ostvario 30 pobjeda i pet remija. Seriju je prekinuo Rennes pobjedom 2:0.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to druga Rennesova pobjeda protiv PSG-a ove sezone, u prvom susretu na Roazhon Parku bilo je 1:0.

Ovoga puta gosti su slavili s 2:0, a strijelci su bili Karl Toko Ekambi (45) i Chimuanya Ugochukwu (49). Hrvatski reprezentativac Lovro Majer nije nastupio za goste.

PSG i dalje uvjerljivo vodi na ljestvici, dok je Rennes sada peti s 50 bodova.

U ranije odigranom susretu Nica i Lorient su odigrali 1:1 čime je domaćin produžio niz bez ligaškog poraza na 11 kola. Gosti su poveli u 30. minuti golom Bamo Meitea, a izjednačio je Gaetan Laborde u 78. minuti.

Bio je to treći uzastopni remi za Nicu koja već 11 kola ne zna za ligaški poraz. Trenutačno je sedma s 44 boda, koliko ima i Lorient stepenicu niže.

Montpellier je preokretom porazio Clermont s 2:1. Saif Khaoui je u 32. minuti doveo Clermont u vodstvo, no Sepe Ekye Wahi (61, 72) je s dva gola okrenuo rezultat.

U derbiju začelja Troyes i Brest su odigrali 2:2. Renaud Ripart (34) i Rony Lopes (38) su zabili za domaćine, a Pierre Lees-Melou (30) i Romain Del Castillo (74) za goste.

Ante Palaversa nije bio u konkurenciji za nastup.

U prvom nedjeljnom susretu Monaco je na gostovanju pobijedio Ajaccio s 2:0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri kola. Golove za momčad iz Kneževine zabili su Wissam Ben Yedder u 28. minuti, te Krepin Diatta u 84. minuti.

Domaćin je od 53. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Cyrille Bayala.

Monaco se ovom pobjedom učvrstio na četvrtom mjestu s 54 boda, dva manje od Marseille na trećoj poziciji. No, momčad Igora Tudora ima i susret manje. U posljednjem susretu ovoga kola večeras se sastaju Reims - Marseille (20.45).

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Lens ima 57, Marseille 56, a Monaco 54 boda.