Ligue 1, 28. kolo, 19.03.2023, 20:45 h
Reims
Reims 1:2 Marseille
Marseille

Tudor se vratio na drugo mjesto i nastavlja lov na rekord, Marseille u gostima nepobjediv

Branimir Korać • nedjelja, 19.03.2023.

Marseille je ubilježio novu pobjedu u francuskom prvenstvu, slavio je u gostima kod Reimsa s 2:1...

Nakon što je PSG upisao kiks protiv Rennesa, Marseille je odgovorio na pravi način, nastavio je sjajan gostujući niz i upisao je osmu uzastopnu pobjedu na gostujućem terenu.

Igraj na Marseille - Montpellier na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovaj fantastičan niz nastavljen je kod Reimsa gdje je Tudorova momčad slavila s 2:1 i tako se vratila na drugo mjesto i smanjila zaostatak za PSG-om na sedam bodova.

Sve je odrađeno u prvih pola sata kada je Marseille ušao u minus, ali odmah nakon pogotka gosti su preko Alexisa Sancheza upisali preokret.

Folarin Balogun donio je prednost domaćinu u 13. minuti, ali nije se dugo čekalo na odgovor.

Prvo je Sanchez u 16. minuti zabio iz slobodnog udarca, a zatim je u 29. minuti iskoristio veliki kiks obrane.

Pau Lopez ispucao je loptu, obrana domaćina nonšalantno je pustila da Sanchez utrči iza leđa, posve sam primi loptu i zabije za 1:2.

U nastavku susreta gosti su imali i sreće, Reims je dva puta pogađao okvir gola, no mreža se nije tresla.

Nakon osme uzastopne gostujuće pobjede, Tudor je došao na pobjedu do izjednačavanja rekorda pobjeda u gostima u nizu. Taj rekord drži - Marseille.

Inače, ovim porazom zaustavljen je i sjajan niz Reimsa bez poraza, on je stao na 19 utakmica.