Alcaraz bez izgubljenog seta do titule i broja jedan, zaustavljen veliki niz Medvjedeva

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.03.2023.

Carlos Alcaraz pobjednik je turnira u Indian Wellsu i ujedno novi svjetski broj jedan. Alcaraz je u finalu bio bolji od Danila Medvjedeva s uvjerljivih 6:3, 6:2...

Carlos Alcaraz dominantno je odradio nastup na Indian Wellsu, došao je do titule bez ijednog izgubljenog seta i vratio se na prvu poziciju na ATP ljestvici.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Španjolac je pobjedom u finalu Indian Wellsa preskočio Novaka Đokovića koji niti ove godine nije dobio dozvolu za nastup u SAD-u.

Danil Medvjedev je do finala imao čak 19 uzastopnih pobjeda, zadnji poraz imao je još na Australian Openu gdje ga je svladao Korda, međutim ovdje nije imao prave šanse.

Alcaraz je odigrao sjajan meč i upisao je pobjedu i lakše od očekivanja. Španjolac je za nju trebao manje od 75 minuta.

U cijelom meču Medvjedev nije imao niti jednu break loptu dok je Alcaraz imao tri i sve tri je i iskoristio.

Bio je ovo njihov tek drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda Alcaraza. U prošlom dvoboju Rus je 2021. godine u Wimbledonu slavio sa 6:4, 6:1, 6:2.