Bullsi kroz dva produžetka do velike pobjede u Philadelphiji, sjajna večer Juliusa Randlea

Branimir Korać • utorak, 21.03.2023.

U noćašnjem NBA programu Hrvati nisu bili u akciji, a u utakmici večeri Bullsi su uzeli pobjedu nakon velike borbe i dva produžetka u Philadelphiji...

Nakon dva produžetka Philadelphia je upisala poraz protiv Chicago Bullsa. Uz dosta muke Bullsi su slavili i to nakon velike borbe u susretu u kojem je do pobjede mogao i domaćin. Na kraju regularnog dijela Tyrese Maxey je mogao donijeti pobjedu Sixersima, ali nije pogodio, kao niti na kraju prvog produžetka DeMar DeRozan na drugoj strani. Tek u drugom produžetku priči je došao kraj.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Joel Embiid ubacio je 37 poena uz 16 skokova, a Maxey 22 poena uz šest asistencija. James Harden je ubacio tek pet poena uz šut 2/14. Kod Bullsa Zach LaVine ubacio je 26 poena uz sedam asistencija, DeRozan 25 poena uz osam skokova, a Nikola Vučević 21 poen uz 12 skokova.

Dallas je bez Luke Dončića poražen u Memphisu iako je imao dvoznamenkastu prednost u zadnjoj dionici. Domaćin i dalje bez Ja Moranta stigao je do pobjede 112:108 i vratio Dallas na 50-postotni omjer.

Jaren Jackson ubacio je 28 poena, a Santi Aldama 22 poena uz 14 skokova. Kod Dallasa Kyrie Irving ubacio je 28 poena, a po 20 su dodali Christian Wood (devet skokova) i Jaden Hardy.

Knicksi su u efikasnom dvoboju poraženi kod kuće od Minnesote unatoč sjajnoj predstavi Juliusa Randlea. Čudesni Randle završio je utakmicu s 57 poena od čega je imao čak 52 u prve tri četvrtine.

Osim Randlea istaknuo se Jalen Brunson s 23 poena i deset asistencija, a kod pobjednika Taurean Prince imao je također ludu večer s 35 poena (12/13 iz igre, 8/8 za tricu) dok je Mike Conley dodao 24 poena i 11 asistencija.

Jazzeri su već u prvoj četvrtini imali više od 20 poena prednosti protiv Kingsa da bi se Kingsi vratili u egal do početka zadnje četvrtine. Tamo je Utah ipak bio bolji sa 120:128 i odnio je važnu pobjedu.

U utakmici karijere Ochai Agbaji ubacio je 27 poena, Kelly Olynyk dodao je 19 poena, deset skokova i osam asistencija, a Kris Dunn 18 poena i deset asistencija. Kod Kingsa De'Aaron Fox upisao je 37 poena uz sedam asistencija, a Keegan Murray 22 poena uz šest skokova.

NBA:
Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 105:109 (91:91)
Memphis Grizzlies - Dallas Mavericks 112:108
New York Knicks - Minnesota Timberwolves 134:140
Utah Jazz - Sacramento Kings 128:120
Charlotte Hornets - Indiana Pacers 115:109 (Kelly Oubre 28p/Myles Turner 20p, 7sk)
Houston Rockets - Golden State Warriors 108:121 (Tari Eason 21p, 12 sk/Stephen Curry 30p, 7sk)

• tapiros21.03.2023. u 10:18
    Ispod radara je prošao igrač NY Knicksa - QUENTIN GRIMES. Čovjek je igrao cijelu 1. četvrtinu - dakle svih 12 minuta. U tom periodu imao je sve nule i napravio je 1 prekršaj! Dakle čovjek u 12 minuta nije uputio niti jedan šut, niti jedno sl. bacanje nije imao - bez skoka, asistencije, blokade, os... [više na forumu]