Furnir nije izdržao, Split velikim preokretom u četvrtoj dionici stigao do pobjede

Branimir Korać, HINA • petak, 24.03.2023.

Košarkaši Splita pobijedili su na gostovanju u zagrebačkoj Dubravi domaći Furnir s 88:80 u prvoj utakmici drugog kola Lige za prvaka...

Splićani su bolje otvorili dvoboj i već u prvoj četvrtini došli do 11 koševa prednosti (18:7), ali su se domaći oporavili već do kraja tog dijela utakmice i završili ga s minimalnom prednošću (24:23).

Igraj na utakmice HT Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mlada momčad pod vodstvom Jeronima Šarina je od tog trenutka veći dio dvoboja provela u vodstvu koje je na 5:41 minuta prije kraja utakmice doseglo najvećih 11 poena razlike (76:65).

Kad se činilo da je na pomolu još jedna senzacija u režiji Furnira i velika pobjeda kojom bi proslavili povratak u svoju dvoranu nakon tri i pol mjeseca života "u podstanarstvu", ukazao se Roko-Leni Ukić i kreirao veliki preokret.

Najiskusniji igrač Splita je pogodio tri trice zaredom, dodao i jedno polaganje i pokrenuo seriju gostiju 19:2, kojom su 25 sekundi prije kraja došli do vodstva 84:78 koje su još i povećali do kraja utakmice te osvojili vrijedna dva boda za skok na vodeću poziciju na ljestvici.

Ukić je u završnih pet minuta postigao 11 od svojih 16 koševa, a strijelce Splita je s 18 poena predvodio Tyrell Nelson. Mate Kalajžić je postigao 17 koševa, a Dominik Mavra 14 uz 10 asistencija.

Za Furnir su po 14 koševa postigli Matej Bošnjak i Filip Paponja, a po 11 poena su ubacili Mateo Vidović i Mihael Kos. No, domaće je u završnici utakmice izdao šut, kad su u završnih pet i pol minuta postigli svega četiri koša, a primili čak 23.