Prva nogometna liga, 23. kolo, 25.03.2023, 15:00 h, Stadion Borovo naselje, Vukovar
Suci: Marino Majstrović, Nikola Kamenarić, Dario Mužar; 4. sudac: Dražen Matasović

Petar Jenjić • subota, 25.03.2023.

Nogometaši Vukovara stigli su do 11. pobjede sezone. U susretu 23. kola SuperSport Prve NL na domaćem su terenu uvjerljivo svladali momčad Jaruna...

Jakov Biljan
46'
22
Mateo Andačić
62'
24
Franco Capitani Minguez
62'
27
Valentin Jara
77'
23
Karlo Bungić
86'
Karlo Abramović
46'
2
Matej Mamić
46'
18
Josip Luka Mamić
69'
26
Luka Romac
77'

Jerko Leko

Dobar je bio današnji dan za Vukovarce koji su se vratili pobjedama nakon remija na gostovanju kod Orijenta. Na domaćem terenu svladali su Jarun s visokih 4:1. Uvjerljiva i dominantna predstava.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vukovarcima je ovo 11. pobjeda sezone kojom se barem privremeno približio Rudešu na tri boda minusa. S druge strane, nakon visokog poraza od Hrvatskog dragovoljca, ovo je novi poraz Jaruna, a trener Jerko Leko ne može nikako biti zadovoljan s devet primljenih golova u dva kola.

Bolji početak utakmice Vukovarci nisu mogli zamisliti. Već u 7. minuti stigli su do vodstva preko Vanje Pelka. Igrač domaće momčadi dvije minute ranije već je imao jednu šansu, ali poentirati je uspio iz drugog pokušaja.

Pelko je u gol pospremio odbijanac nakon što je Luka Savatović obranio udarac Zinedina Mustedanagića. Ipak, posljednje spomenuti igrač tri minute kasnije upisao se u listu strijelaca, a asistent mu je bio Robin Gonzales.

U nastavku prvog poluvremena vidjeli smo još jednu solidnu šansu za Vukovarce, pucao je Törles Knöll, ali obranio je vratar gostujuće momčadi. Pritisnuli su gosti, ali bez konkretne šanse.

Rezultat se ponovno promijenio u 74. minuti. U asistente se upisao Knöll koji je ubacio u kazneni prostor, a poentirao Kristijan Pavičić. To mu je prvi pogodak ove sezone.

Potvrda pobjede stigla je u 87. minuti kada je sjajno iz slobodnog udarca poentirao Tino Jukić. Prekršaj kojem je prethodio prekid napravljen je na Valentinu Jari koji bi sam izašao pred protivničkog vratara da ga nije srušio Tomislav Valentić. Igrač Jaruna zaradio je crveni karton.

U završnici susreta Jarun je ublažio poraz, a iz kaznenog udarca poentirao je Josip Tadić. Bio je to prvi i jedini udarac u okvir gostiju na susretu.