Suci: Mateo Čalić, Filip Đerđ, Marko Reljan
Krešimir Luetić 90' (11m)
Hrvace

Dugo Selo izdržalo nalet Hrvaca i spriječilo povratak iz tri gola minusa

Branimir Korać • nedjelja, 26.03.2023.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Dugo Selo i Hrvace. Dugo Selo je u konačnici slavilo s 3:2 u susretu koji je mogao završiti bez drame na kraju...

Maks Slunjski
68'
22
Rene Ljuboja
68'
18
Tin Janušić
81'
8
Mihovil Rašić
81'
14
Juraj Starčić
84'
Mateo Barać
57'
21
Pjero Škarić
57'
17
Josip Vučković
57'
14
Toni Botica
72'
13
Ante Bolanča
83'
Grgica Kovač

Nakon uvjerljive pobjede u Belišću s 5:0, Dugo Selo je i na svom travnjaku protiv Hrvaca odigralo dobru utakmicu i upisalo pobjedu 3:2. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali u završnici su gosti smanjili zaostatak i unijeli dramu u susret.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvace su dobro krenule u utakmicu i već u devetoj minuti Luetić je imao odličnu priliku kada je pucao iskosa, ali vratar Kakša skrenuo je loptu u vratnicu.

Dobrih pola sata gosti su igrali dobro, stvarali probleme, imali posjed, ali onda se sve okrenulo.

U 35. minuti Matanović je loše vraćao loptu prema Brdaru, dodavanje je presjekao Petković i iskosa pogodio u praznu mrežu.

Vrlo brzo nakon toga domaćini dolaze i do drugog gola. Brdar ruši u 16 metara Kovačića, a Filipović s 11 metara zabija za 2:0.

Odmah na početku nastavka Tarasenko je bio u jako dobroj poziciji, ali nije zabio, pucao je pokraj gola, prijetili su i Radoš, Palić, a veliku priliku nije iskoristio u 72. minuti Slunjski koji je pucao pokraj gola iz blizine.

U 76. minuti ipak gol. Slunjski je izveo slobodnjak s 18 metara, okliznuo se, lopta na njegovu sreću od živog zida odlazi na desnu stranu gola gdje dolazi Bastalec i lako zabija.

Ubrzo je Kovačić bio pred vratarom i umalo povisio na 4:0, a kada nije iskoristio tu priliku, skoro je stigla okrutna kazna. Gosti su prvo smanjili lijepim udarcem Bolanče u 87. minuti, a u 89. Starčić ruši Luetića za 11 metara. Luetić je precizan i smanjuje na 3:2.

Borili su se domaćini da spriječe potpuni povratak Hrvaca i uspjeli su, ostalo je 3:2.