Prva nogometna liga, 23. kolo, 26.03.2023, 16:00 h, Zagreb, Rudeš
Suci: Oliver Romić, Bruno Geller, Luka Kurtović
Aleksa Latković 81'
3:1(2:1) Orijent
Miguel Campos 38' (ag)
Orijent

Rudeš i treći put ove sezone upisao pobjedu protiv Orijenta te se dodatno odvojio na vrhu

Branimir Korać • nedjelja, 26.03.2023.

Rudeš je u susretu 23. kola SuperSport Prve NL ugostio Orijent i upisao pobjedu 3:1. Zanimljiv dvoboj u kojem je Rudeš potvrdio status favorita iako je i Orijent imao prilike...

Aleksa Latković
59'
8
Tomislav Gudelj
59'
24
Dominik Rešetar
59'
7
Joao Araujo
67'
4
Luka Pavković
88'
Dino Dukađin
46'
6
Franjo Lazar
67'
16
Baboucarr Faal
76'
9
Džemal Ibiši
84'
22
Adriano Milanović
84'
Fausto Budicin

U 23. kolu SuperSport Prve NL Rudeš je očekivao slavio protiv Orijenta. Rudeš je tako pobjedom ušao u treći krug prvenstva i ostvario ono što je i želio.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je već u 14. minuti došao do vodstva. Luka Pasariček je izmiješao obranu gostiju i pogodio u donji kut iznenadivši vratara Zadru.

Nastavio je Rudeš s prilikama pa su tako pokušavali Bruno Brajković, Kovačević, Laća, ali nisu nadmudrili Zadru.

U 38. minuti Orijent poravnava. Monjac je odlično ubacio s lijeve strane, Campos je postavio nogu, prevario svog vratara i skrenuo loptu u svoju mrežu.

Dvije minute kasnije Rudeš se vraća u vodstvo. Jukičić nepotrebno radi prekršaj u svom kaznenom prostoru i dosuđen je jedanaesterac za domaćina. Roko Brajković bio je precizan za 2:1.

Burno je bilo u prvim minutama drugog dijela. Prvo je Kovačević zatresao vratnicu s 12-13 metara iskosa, a minutu kasnije Zadro mu je fantastično obranio udarac glavom.

Zaprijetio je i Orijent i to u 54. minuti kada je Dukađin pucao glavom s pet metara posve sam pokraj gola.

Lopta je završila u mreži domaćina u 73. minuti, ali pogodak nije priznat zbog prekršaja Dukađina u napadu da bi u 81. minuti Aleksa Latković postavio konačnih 3:1 udarcem glavom uz lošu intervenciju Zadre.