Zadar lakoćom upisao pobjedu protiv Šibenke

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2023.

Zadar je na domaćem parketu stigao do prvenstvene pobjede protiv Šibenke. U jednosmjernoj utakmici bio je bolji rezultatom 89:64...

Nakon tri uzastopna poraza u svim natjecanjima, košarkaši Zadra danas su se vratili pobjeda. U susretu Lige prvaka HT Premijer lige na domaćem su terenu bili bolji od Šibenke.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na koncu su slavili sa 89:64, i tako u trećoj međusobnoj utakmici ove sezone stigli do druge pobjede. Sada su na omjeru od 19 pobjeda i pet poraza, dok su Šibenčani na 13-11.

Već nakon prve četvrtine Zadrani su imali 11 koševa viška, a do kraja poluvremena ta je prednost narasla na 19 poena (55:36). U ostatku utakmice domaćin nije imao prevelikih problema i susret je zaključio pobjedom.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Juan Davis s 22 poena, dok je Sani Čampara dodao 17 koševa.

Jacob Kakar s 21 poenom i Patrik Jambrović s 19 koševa i sedam skokova bili su najbolji kod Šibenke.