Cibona nakon drame produžetaka svladala Cedevitu Junior

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2023.

Sjajna utakmica u Trnskom otišla je na stranu Cibone koja je nakon 45 minuta igre ipak uspjela svladati Cedevitu Junior, u drugoj utakmici Lige prvaka...

Druga utakmica dana Lige prvaka u HT Premijer ligi odigrana je u dvorani Trnsko gdje je Cedevita Junior bila domaćin Ciboni. Bio je to zaista izvrstan i zanimljiv dvoboj, a na koncu je do pobjede stigla gostujuća ekipa nakon produžetka.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Josipa Sesara slavila je rezultatom 96:93 te tako upisala okruglu 20. pobjedu sezone. Cedevita je pala na omjer od 18 pobjeda i šest poraza.

Obje momčadi kroz susret su imale dvoznamenkaste prednosti, prvo Cedevita, a zatim Cibona. Iako je imala nešto širi roster kada se utakmica lomila, domaća ekipa nije uspjela doći do pobjede.

Cedevita je sjajno ušla u utakmicu na obje strane terena. Raspoložen je bio Vito Kučić koji je ubacio dvije vezane trice i doveo svoju ekipu na visokih 22:9. Ciboni su problem stvorile i tri osobne greške Borne Kapuste za sedam minuta u igri.

Prvu dionicu domaćin je dobio s 28:18, da bi serijom 12:4 stigao na samo dva koša minusa (32:30). Od zaostatka 35:30 Vukovi su napravili seriju od 10:0, a prednost su sačuvali do kraja poluvremena (51:44).

Cibona je u nastavku održavala prednost, a nakon dvije uzastopne trice stigla je do vodstva 62:50. Uspijevala je držati protivnika na pristojnom zaostatku, ali kako je vrijeme odmicalo počeo se domaćin približavati.

Tako su se u 36. minuti spustili na samo tri koša zaostatka, a sjajni Kruno Simon dvije minute prije kraja izjednačio je rezultat (81:81). Uzbudljiva i dramatična završnica se nastavila sve do zadnje sekunde.

Borna Kapusta ubacio je za 85:83, a na kraju zadnji napad ostao za Cedevitu. Nakon dva skoka u napadu napravljen je prekršaj nad Jakovom Mustapićem koji je s linije slobodnih bacanja donio produžetak svojoj momčadi.

Izuzetno tanak bio je roster Cibone u dodatnih pet minuta s obzirom na to da su već ranije ispali Lovro Mazalin i Krešimir Radovčić zbog pet osobnih, a u produžetku i Kapusta.

Na teren je zato morao mladi Luka Frančešević koji je ubacio slobodna bacanja za 96:93, a Cedevita napad za drugi produžetak nije uspjela realizirati.

Najbolji je kod pobjednika bio Sven Smajlagić s 25 poena i osam skokova, a u produžetku je pogodio nekoliko važnih šuteva. Lovro Mazalin dodao je 19 koševa, 11 skokova i šest dodavanja.

Kruno Simon s 24 poena i sedam asistencija te Vito Kučić s 20 koševa bili su najbolji kod Cedevite Junior.