Donna Vekić zaključila nastup u Miamiju, dalje ide Petra Kvitova

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2023.

Donna Vekić nije uspjela izboriti osminu finala Mastersa u Miamiju, bolja je od nje u dva seta bila Petra Kvitova...

Do pobjede i plasmana u osminu finala Mastersa u Miamiju nije uspjela doći Donna Vekić koju je porazila češka predstavnica i 12. nositeljica Petra Kvitova.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kvitova je slavila sa 6:4, 7:6 nakon jednog sata i 41 minute na terenu. Bio im je ovo peti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda Čehinje koja sada ide na Varvaru Gračevu.

Odmah na početku prvog seta Kvitova je stigla do breaka i vodstva od 2:0, a prednost je sačuvala do kraja. U drugom je setu dva puta imala po jedan break prednosti.

Vekić se u oba navrata uspjela vratiti, a na koncu izboriti i tie-break. Ipak, u 13. igri Kvitova je dominirala. Povela je s 4:0 i 5:1, a na koncu slavila sa 7:3.