Olimpia Milano pred velikim izazovom, pokušat će zaustaviti veliki niz Maccabija

Petar Jenjić • četvrtak, 30.03.2023.

U posljednjih devet utakmica u svim natjecanjima Maccabi Tel Aviv upisao je devet pobjeda, a večeras će do okrugle, desete pokušati doći protiv Olimpije Milano...

Nova euroligaška večer donosi susret 32. kola između Maccabi Tel Aviva i Olimpije Milano. Dvoboj u Izraelu kreće od 20:05 sati, a niz pobjeda pokušat će nastaviti domaća momčad. U prvoj međusobnoj utakmici do pobjede je u Milanu stigao Maccabi, za razliku od prošle sezone kada su obje ekipe upisale pobjede kod kuće.

Igraj na Maccabi Tel Aviv - Olimpia Milano na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Maccabi je izuzetno dobra napadačka momčad s 83.5 poena po susretu, ali isto tako i prima tek dva poena u prosjeku manje. S druge strane, Milano je na 74.5 koševa po susretu, dok prima 77.1 poen u prosjeku.

Izraelska momčad trenutno drži šesto mjesto u Euroligi s omjerom 18-13, dok je u nacionalnom prvenstvu prvoplasirana s 18-3, jednom pobjedom više od Hapoel Tel-Aviva. U ovom trenutku na nizu je od devet pobjeda u svim natjecanjima.

Prije samo dva dana upisala je domaću pobjedu protiv Virtus Bologne. U jednoj izuzetno kvalitetnoj napadačkoj izvedbi slavila je sa 111:80, a kako je i sam trener Oded Kattash istaknuo, radilo se o "pravom momčadskom trudu".

S druge strane, Milano se nakon izuzetno slabog starta u Euroligi počeo podizati te je sada na omjeru 14-17, dvije pobjede iza Baskonije koja drži posljednju poziciju za doigravanje. U nacionalnom prvenstvu drže drugo mjesto sa 17-6, dvije pobjede manje od vodeće Virtus Bologne.

Prije dva dana gostovao je kod Anadolu Efesa i upisao glatki poraz od 89:69, a za vikend u prvenstvu izgubili su od Brescije rezultatom 83:74. Dugačka putovanja i zgusnut raspored definitivno igraju puno po pitanju forme talijanske ekipe.

Što su rekli

Oded Kattash, trener Maccabija: "Protiv Milana odigrali smo gotovo pa perfektno prvo poluvrijeme, a u nastavku smo nastavili u istom ritmu. Nismo se opuštali, iako je bilo teško. Bila je to sjajna utakmica, ali sada nam stiže Milano pa se nadam da ću i tada imati razloga za zadovoljstvo."

Ettore Messina, trener Olimpije Milano: "Efes nam je "opalio pljusku" u prvih pet minuta. Stavili smo se u poziciju da možemo vjerovati u plasman u doigravanje, s osam pobjeda u zadnjih devet utakmica. Morali smo sami sebi iskazati poštovanje i definitivno ćemo se morati pokazati u boljem svjetlu.

Zadnji susret

Bilo je to 13. prosinca prošle godine u 13. kolu Eurolige. Maccabi je na gostovanju stigao do pobjede rezultatom 77:71, a izuzetno napet dvoboj zaključio je jako dobro odigranom posljednjom dionicom.

Prognoza

Maccabi igra u sjajnoj formi i sve osim njihove pobjede bilo bi iznenađenje. Milano je pokazao da zna zapapriti favoritima u posljednje vrijeme, ali to neće biti slučaj i večeras.