Ostali sportovi

WTT Feeder u Antalyji: Zeljko zaustavljen u osmini finala, stolnotenisačice korak prije

Branimir Korać • četvrtak, 30.03.2023.

Hrvatska je ostala bez predstavnika na WTT Feederu u Antalyji. Danas je tek jednu pobjedu ostvario Filip Zeljko koji je kasnije poražen u osmini finala dok su stolnotenisačice redom izgubile svoje mečeve...

Filip Zeljko ostvario je polovičan učinak danas u Antalyji. Dan je otvorio pobjedom, ali nakon toga je ipak upisao poraz.

Zeljko, inače 87. igrač svijeta, krenuo je pobjedom protiv Luke Mladenovića iz Luksemburga koji je trenutno 241. na ITTF ljestvici. Hrvatski igrač bio je vrlo uvjerljiv i slavio je bez da je protivniku pružio ikakvu šansu.

Nakon toga igrao je protiv Indijca Amira Hodaeija (133.), imao pobjedu u rukama, ali ispustio 2-0 u setovima i oprostio se od turnira u osmini finala.

Mateja Jeger (146.) imala je težak posao protiv Kineskinje s njemačkom putovnicom Yuan Wan (81.), odigrala je tri ravnopravna seta, ali sva tri je izgubila.

Azijka je čekala i Ivanu Malobabić (133.). Ona je igrala protiv Jian Zeng (57.) iz Singapura i također nije uzela niti set.

Jedan set uzela je najmlađa, Hana Arapović (209.), ali Rumunjka Elena Zaharia (128.) ipak je slavila u četiri seta.

WTT Feeder Antalya:
Filip Zeljko (Hrvatska) - Luka Mladenović (Luksemburg) 11:3, 11:3, 11:6
Amir Hossein Hodaei (Iran) - Filip Zeljko (Hrvatska) 4:11, 7:11, 11:9, 11:7, 11:8
Yuan Wan (Njemačka) - Mateja Jeger (Hrvatska) 11:8, 11:9, 12:10
Jian Zeng (Singapur) - Ivana Malobabić (Hrvatska) 11:7, 11:4, 11:3
Elena Zaharia (Rumunjska) - Hana Arapović (Hrvatska) 9:11, 11:8, 13:11, 11:3