Prva nogometna liga, 24. kolo, 01.04.2023, 15:00 h, ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje

Petar Jenjić • subota, 01.04.2023.

Završena je utakmica 24. kola SuperSport Prve NL u kojoj su Dugopolje i Orijent produžili svoj niz bez pobjede. Susret je zaključen rezultatom 2:2...

Marin Ljubičić
65'
15
Karlo Lusavec
65'
2
Duje Marin Buličić
75'

Dominik Simčić
46'
3
Karlo Senčar
67'
9
Džemal Ibiši
67'
25
Frano Ivančić
86'
6
Franjo Lazar
87'
Fausto Budicin

Dugopolje ne zna za pobjedu još od 13. kola SuperSport Prve NL, a Orijent od početka ožujka ove godine, a taj će se niz obje momčadi nastaviti i nakon ovog kola.

Igraj na utakmice SuperSport 1. NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret je zaključen rezultatom 2:2, a utakmicu će obilježiti izjednačujući pogodak Dugopolja. Domaćin je dobio kazneni udarac koji to sigurno nije bio, a nakon što je gostujući vratar obranio jedanaesterac, Dugopolje je zabilo nakon odbijene lopte.

Izvrsno je krenuo domaćin i rano došao do vodstva, već u 3. minuti. Caio Cruz napravio je velik posao, ukrao loptu i proigrao Mihaela Mlinarića koji se najbolje snašao na petercu i skrenuo je u gol uz minimalnu "pomoć" gostujuće obrane.

Jako dobro igrao je domaćin i već nakon 15-ak minuta imao četiri udarca u okvir gola. Orijent nije uspijevao izaći onako kako je želio van svoje polovice. Izdvajamo udarce Cruza i Marka Tešije, a zatim i Carlosa Torresa, međutim, Mislav Zadro otklonio je sve opasnosti.

Nakon toga domaćin je malo posustao prema naprijed, no Orijent to nije koristio. Tako je završilo i prvo poluvrijeme. Bez nove promjene rezultata, a itekako zadovoljniji mogao je biti domaćin.

Situacija se promijenila u nastavaku pa je tako u 59. minuti Orijent stigao do poravnanja. Mateo Monjac ostavio je loptu za Andru Švrljugu koji je iskosa dobro "stisnuo" i pogodio u suprotni kut.

Potpuni preokret stigao je devet minuta kasnije kada je Dominik Simčić odigrao za Monjca koji ostavlja loptu u kaznenom prostoru za natrčalog Dominka Mulca. Toni Silić bio je ponovno nemoćan, a gosti podebljali vodstvo.

I onda salva nezadovoljstva u 77. minuti. Penal je dobilo Dugopolje nakon igranja rukom Džemala Ibišija, no prije toga rukom je igrao i igrač Dugopolja Igor Čerina. Nakon nekoliko žutih kartona zbog prigovora izveden je penal, a pucao je upravo Čerina kojem je Zadro obranio, no nije uspio i odbijanac.