Kovačev Wolfsburg izvukao bod u zadnjim sekundama, visok poraz Gvardiola i društva

Petar Jenjić • subota, 01.04.2023.

Odigrano je pet utakmica njemačke Bundeslige iz kojih se izdvaja neočekivano visok poraz RB Leipziga od Mainza te nova pobjeda Union Berlina...

Freiburg - Hertha 1:1

Freiburg nikako ne može biti zadovoljan ishodom današnje domaće utakmice protiv Herthe. Susret je zaključen remijem 1:1, a s bodom će puno zadovoljniji moći biti gosti.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaća je momčad stigla do prednosti nakon pogotka Vincenza Grifa u 52. minuti, da bi izjednačenje Herthi donio Jessic Ngankam.

U dresu Herthe u početnoj je postavi krenuo Filip Uremović, a igrao je do 76. minute. Ivan Šunjić nije bio u kadru.

RB Leipzig - Mainz 0:3

Apsolutno neočekivano visok je poraz upisao RB Leipzig na domaćem terenu protiv Mainza. Gosti su do pete pobjede u zadnjih sedam utakmica stigli rezultatom 3:0.

Nakon prvog poluvremena vodili su golom Marcusa Ingvartsena. Rezultat se promijenio u 57. minuti kad je zabio Ludovic Ajorque, a za 3:0 poentirao je Dominik Kohr deset minuta kasnije.

Joško Gvardiol igrao je u početnoj postavi, a izašao u 71. minuti. Njegovoj momčadi ovo je treći poraz u zadnje četiri prvenstvene utakmice.

Schalke - Bayer Leverkusen 0:3

Bayern Leverkusen gostovao je kod Schalkea te stigao do četvrte uzastopne pobjede, a 12. ukupno ove sezone. Na koncu je slavio s lijepih 3:0.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a za goste su u nastavku zabijali Jeremie Frimpong i Florian Wirtz. Igrale su se 50. i 61. minuta.

Pobjedu je potvrdio Sardar Azmoun u sudačkoj nadoknadi susreta.

Union Berlin - Stuttgart 3:0

Do druge uzastopne pobjede stigao je Union Berlin koji kod kuće nije imao problema protiv Stuttgarta za kojeg u kadru nije bilo Borne Sose.

Sva tri pogotka Berlinčani su postigli u drugom poluvremenu. Sheraldo Becker i Kevin Behrens zabijali su u 51. i 65. minuti, dok je nakon toga autogol postigao Genki Haraguchi.

Gosti tako ostaju na samom dnu ljestvice s 20 osvojenih bodova, dok bod više ima Schalke, a dva više berlinska Hertha. Josip Juranović nije nastupio za Union.

Wolfsburg - Augsburg 2:2

Wolfsburg kojeg vodi Niko Kovač past će na deveto mjesto nakon današnjeg kola, s obzirom na to da je upisao deveti remi sezone. Na domaćem terenu odigrao je s Augsburgom 2:2.

Već u drugoj minuti Augsburg je poveo autogolom Maximiliana Arnolda. Isti je igrač mogao izjednačiti u 21. minuti iz penala, no nije bio precizan.

Do drugog pogotka Augsburg je stigao u 32. minuti, a zabio je Mergim Berisha. Rezultat se u ostatku poluvremena ipak više nije promijenio.

Domaćin je smanjio zaostatak za gostima u 85. minuti, a nakon pregleda VAR snimke priznat je pogodak Luce Waldschmidta. Vrijedan bod Wolfsburgud donio je Felix Nmecha u zadnjim sekundama susreta.

Bartol Franjić i dalje je van terena zbog ozljede, dok je Dion Drena Beljo igrao sve do 88. minute.