Sjajni Alkar pregazio Zabok i upisao važnu pobjedu

Petar Jenjić • subota, 01.04.2023.

U susretu HT Lige za ostanak, košarkaši Alkara odigrali su izvrsnu utakmicu u gostima kod Zaboka te stigli do vrijedne pobjede...

Današnja utakmica bila je svojevrsni biti ili ne biti za košarkaše Alkara. Sinjani su ostali jedini na šest pobjeda, dok svi ostali imaju barem jednu više.

Igraj na utakmice HT Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas su gostovali kod Zaboka, momčadi koja ih ima sedam, te upisali iznenađujuće rutinsku pobjedu. Na koncu su nakon 40 minuta igre slavili rezultatom 88:63.

Alkar je već nakon prve četvrtine imao osam koševa viška (21:13), a ta je prednost narasla do poluvremena na 22 poena (49:27). Nakon tri dionice bilo je pomalo nevjerojatnih 35 razlike, a domaćin je do kraja uspio tek ublažiti poraz.

Najučinkovitiji je kod Alkara bio Ivan Svalina s 21 poenom i sedam skokova, dok je Lovre Bašić dodao 19 koševa, šest skokova, 13 asistencija i pet ukradenih lopti.

Robert Eugene Glasper ubacio je 26 poena kod Zaboka, a pri tome je odigrao svih 40 minuta.