Vodeni sportovi

Jug golom Lazića u posljednjim sekundama do boda protiv mađarskog prvaka

Mihaela Bradovski • utorak, 04.04.2023.

Odličnu utakmicu odigrali su u Gružu Jug i FTC, a završilo je i najpravednije, remijem. Mađari su 11 sekundi prije kraja došli do vodstva te se činilo da će slaviti, ali Franko Lazić u posljednjim trenucima spasio je Jug od poraza...

Veliki bod u borbi za Final Eight osvojili su vaterpolisti Juga koji su u Gružu ugostili favorizirani Ferencvaros i remizirali 12:12. Jug je imao komotnu situacija u borbi za završni turnir, ali nekim porazima ju je kompromitirao i sada se mora boriti za mjesto u četiri u ovoj skupini.

Igraj na utakmice vaterpolske Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Znali su u Jugu kako će im trebati bodovi iz ovog dvoboja nakon što su u prošlom kolu neočekivano poraženi kod Sabadella. Nervozno su krenuli protiv Mađara koji su poveli s 2:0, ali minutu i pol prije kraja prve dionice Loren Fatović postigao je prvi gol za Jug da bi Franko Lazić poravnao na 2:2 na kraju prve dionice.

Jug je konstantno hvatao zaostatak sve do sredine treće dionice kada je prvi put u susretu poveo. Hrvoje Zvono pogodio je za 7:6, uslijedio je gol i Gorana Grgurevića minutu i pol prije kraja ove dionice s igračem više za 8:6.

U zadnjoj dionici Ferencvaroš je odmah poravnao preko Damontea i Jansika te se dugo igralo gol za gol.

Mađari su minutu i pol prije kraja susreta ponovno poveli preko Damontea, 45 sekundi prije kraja Lazić poravnava, ali 11 sekundi do sirene za kraj Damonte s krila ponovno pogađa. Jugu je ostalo malo vremena, ali dovoljno Franku Laziću da s lijeve strane pogodi u prvi kut te donese Jugu veliki bod.

Kod Juga najbolji su bili Toni Popadić s 13 obrana te Lazić i Grgurević s po tri gola. Kod poraženih Soma Vogel je imao 12 obrana, a Damonte je zabio tri gola.