Toulouse pobjedom do najvećeg uspjeha od 1957. godine

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 06.04.2023.

Nogometaši Toulousea drugi su finalisti francuskog Kupa nakon što su u polufinalu slavili na gostovanju kod drugoligaša Annecyja...

Nogometaši Toulousea izborili su finale francuskog Kupa nakon što su u gostima s 2:1 svladali drugoligaša Annecy, koji je ranije iz natjecanja izbacio Tudorov Marseille.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do velikog uspjeha Toulouse je došao pogotkom u finišu dvoboja, a junakom je postao Chaibi koji je u 85. minuti pogodio za konačan rezultat i prolaz u završnicu natjecanja.

Prije toga oba su gola postignuta u prvom poluvremenu. Toulouse je poveo u 36. minuti kada je za 1:0 pogodio Aboukhlal, dok je za Annecy izjednačio Bosetti koji je pogodio s bijele točke u nadoknadi prvog dijela.

Toulouse je tek drugi puta u svojoj povijesti izborio finale Kupa, a jedini put kada je igrao finale, daleke 1957. godine, osvojio je ovo natjecanje. Tada je u finalu svladao Angers sa 6:3.

U finalu će igrati protiv Nantesa koji je u srijedu s 1:0 svladao Lyon. Finale je na rasporedu 29. travnja, a Nantes je prošle sezone osvojio francuski Kup pobjedom u finalu protiv Nice 1:0.