Sevilla 2:2 Celta Vigo
Celta Vigo

Sevilla s desetoricom zabila dva pa primila dva pogotka

Petar Jenjić • petak, 07.04.2023.

U susretu 28. kola španjolske Primere, nogometaši Seville na domaćem su terenu odigrali 2:2 protiv Celte Vigo, iako su veći dio utakmice igrali s igračem manje...

Sevilla polako i sigurno ide sve dalje od zone ispadanja, ali nakon današnje utakmice može itekako žaliti za još boljim bodovnim učinkom. Večeras je na Sanchez Pizjuanu u goste stigla Celta Vigo, ekipa koja igra jako dobro zadnja dva mjeseca.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je imao dva pogotka prednosti sve do 89. minuti, ali nije uspio doći do pobjede. Susret je zaključen rezultatom 2:2, a Celta je tako produžila niz neporaženosti koji traje još od 12. veljače.

Činilo se da će gosti odnijeti puni plijen, s obzirom na to da je već nakon 19 minuta igre isključen bio igrač Seville Pape Gueye. Međutim, u 41. minuti domaćina je u vodstvo doveo Youssef En Nesyri.

Rezultat se nije mijenjao sve do 81. minute kada je sjajnim dalekometnim udarcem poentirao Marcos Acuna. Bio mu je to treći pogodak sezone.

Osam minuta kasnije gosti smanjuju zaostatak preko Miguela Rodrigueza kojem je to bio prvijenac u najvišem rangu španjolskog nogometa. I onda u posljednjem napadu odličnim udarcem glavom poentirao je Goncalo Paciencia za poravnanje.

Uslijedilo je isključenje Acune pa je tako domaćin nakon zadnji sučev zvižduk dočekao s devet igrača na terenu. Ivan Rakitić nije ulazio u igru za Sevillu.