Roma slavila kod Jurićevog Torina, Pašalić zbog ozljede rano izašao u kiksu Atalante

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 08.04.2023.

U Serie A na rasporedu su susreti 29. kola. Torina pod vodstvom Ivana Jurića upisao je domaći poraz od Rome, a kod kuće je poražena i Atalanta i to protiv Bologne...

Nogometaši Rome skočili su na treće mjesto ljestvice talijanskog prvenstva minimalnom 1:0 (1:0) gostujućom pobjedom protiv Torina, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, u susretu 29. kola.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak u vrlo lošoj utakmici postigao je Dybala (8-11m) iz kaznenog udarca u samom otvaranju dvoboja.

Treća Roma sada ima 53 boda, jedan više od četvrtog Milana, a dva više od petog Intera, dok joj drugi Lazio, koji od 20.45 sati igra protiv Juventusa, bježi dva boda.

Nikola Vlašić igrao je od 82. minute za Torino koji je ostao 11. sa 38 bodova.

Verona je stigla do vrlo važne pobjede u borbi za ostanak svladavši na svom terenu Sassuolo s 2:1 (0:1) golom u petoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli udarcem glavom Harrouija (34) i tu prednost držali do 84. minute kada je Ceccherini (84) poravnao udarcem glavom nakon kornera da bi veliko slavlje domaćim navijačima osigurao Gaich (90+5) golom u petoj minuti sudačke nadoknade nakon neshvatljive pogreške vratara Sassuola Consiglija koji mu je iz čista mira predao loptu ravno u noge.

Martin Erlić je odigrao čitav susret za Sassuolo koji je ostao 12. s 37 bodova, dok je Verona i dalje u zoni ispadanja, 18. s 22 boda, no sada za 17. Spezijom, koja zauzima posljednje mjesto koje osigurava ostanak, zaostaje četiri boda.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zbog ozljede gležnja morao napustiti travnjak u 24. minuti utakmice u kojoj je Atalanta izgubila na svom terenu od Bologne s 0:2 (0:0). Pogotke za pobjedu Bologne u nastavku utakmice postigli su Sansone (49) i Orsolini (86). Atalanta je tako ostala šesta na ljestvici sa 48 bodova, tri manje od četvrtog Intera koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Bologna, za koju je Nikola Moro igrao do 84. minute, skočila na osmo mjesto s 43 boda.

U susretu dva posljednja sastava lige Cremonese je kao gost svladalo Sampdoriju s 3:2 (1:1). Domaći su dva puta vodili preko Lersija (15) i Lammersa (66), gosti su se vraćali golovima Ghiglionea (35) i Lohošvilija (85), da bi u petoj minuti nadoknade Sernicola (90+5) kompletirao preokret i šokirao gledatelje na trivinama. Ovom pobjedom Cremonese je preskočilo Sampdoriju, sada je ono 19. sa 16 bodova, a Sampdoria je na dnu s 15. No, oba sastava mnogo zaostaju za 17. Spezijom koja sa 26 bodova drži zadnje mjesto koje osigurava ostanak.

Igrači Fiorentine nisu uspjeli upisati desetu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima, iako su bili veliki favoriti oni su na svom terenu odigrali samo 1:1 (1:1) protiv Spezije. Fiorentinu je u vodstvo doveo kapetan Biraghi (25) nakon solo-akcije i podosta sreće, no ubrzo potom N'Zola (32) se odlično snašao okružen domaćim igračima i uspio poravnati na, pokazat će se, konačnih 1:1. Josip Brekalo igrao je za Fiorentinu od 60. minute. Deveta Fiorentina sada ima 41 bod.